Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
DVD Ruka pokoja
  • DVD Ruka pokoja

DVD Ruka pokoja

Naša cena: 6,47 €

Pápež Pius XII. viedol katolícku cirkev počas dvoch búrlivých desaťročí, etablujúc sa
ako obhajca mieru a morálny hlas sveta rozoštvaného vojnou. Avšak už krátko po jeho smrti v roku 1958 bol jeho heroický odkaz spochybnený niektorými historikmi, ktorí tvrdia, že jeho údajné mlčanie počas nacistického holokaustu dovolilo Hitlerovi...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Ruka pokoja: Pápež XII. a holokaust

/dokumentárny film, 55 min/


...uskutočniť jeho plán Konečného riešenia židovskej otázky. Pápež Pius XII. vehementne protestoval proti prenasledovaniu Židov. Jemu vlastné bolo skôr prorokovanie, ktoré zachránilo nespočetné množstvo životov obetí novopohanskej nacistickej hrôzovlády, než len tvorenie potencionálne kontraproduktívnych verejných prehlásení.

Ruka pokoja: Pápež Pius XII. a holokaust je dôležitým príspevkom do bohatej a aktuálnej diskusie, ktorá vznikla v súvislosti s jeho vojnovým záznamom .Prinášajúc rozhovory so svetoznámym historikom Martinom Gillbertom zaoberajúcim sa holokaustom, s jezuitským historikom pátrom Petrom Gumpelom, s autorkou a horlivou obhajkyňou pápeža Pia XII. Margeritou Marchione, M.P.F., Ph.D., tento dokument skúma náročné voľby, ktorým musel Pius XII. čeliť počas 2. svetovej vojny a predkladá presvedčivý dôkaz, že jeho smelé, a predsa diskrétne prorocké činy zachránili desiatky tisícov židovských životov a pripravili cestu novej ére katolícko-židovských vzťahov, ktoré sa za posledných 50 rokov prehĺbili.

Páter Thomas Rosica, C.S.B.
Riaditeľ katolíckej mediálnej nadácie „Soľ a svetlo“

Poskytli kresťania každú formu pomoci prenasledovaným, predovšetkým Židom? Mnohí áno, no iní nie. Na tých, ktorí pomáhali zachraňovať životy Židov tak, ako bolo v ich silách i za cenu riskovania vlastných životov, sa nesmie zabudnúť. Počas vojny a aj po nej vyjadrili židovské komunity a židovskí vedúci predstavitelia vďaku za všetko, čo sa pre nich urobilo, vrátane toho, čo vykonal pápež Pius XII. osobne alebo prostredníctvom svojich zástupcov pre záchranu stoviek tisícov životov Židov.

Pamätáme – Zamyslenie sa nad Shoah, komisia pre medzi náboženský dialóg so židmi,
Vatikán, 16. marec 1988