Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
DVD Svätý Šarbel
  • DVD Svätý Šarbel

DVD Svätý Šarbel

Naša cena: 1,00 €

DVD - Svätý Šarbel je o udivujúcom libanonskom svätcovi. Svätý Charbel Makhlouf (Šarbel Machlúf) je známy ako pustovník z Annaya. Doteraz k jeho hrobu putujú zástupy pútnikov a je považovaný za najväčšieho divotvorcu 19. storočia. Narodil sa 08.05.1828 v chudobnej roľníckej rodine. Už vo svojich 14 rokoch ...

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

... sa uchýlil do jaskyne, kde trávil mnoho hodín v rozjímaní. Zomrel ako 70-ročný v povesti svätosti.

Obsah DVD:

  • Film
  • Zázračné telo
  • Zázračné uzdravenia na príhovor sv. Šarbela
  • Modlitba na príhovor sv. Šarbela

Čas 3 hod, 23 min. Bez dabingu, slovenské titulky.

Príbeh svätého Šarbela z Libanonu

Pre ľudí, ktorí často nepočuli spojenie Arab a kresťan, môže byť zvláštne, keď počujú o jednom arabskom kresťanovi – Šarbelovi Makhloufovi, ktorý je kanonizovaný svätec. Šarbel bol mních . Žil a zomrel v 19. storočí v Libanone, v horskej oblasti, kde rastú slávne libanonské cédre. Ako väčšina libanonských kresťanov v dnešnej dobe aj on bol maronitský katolík – člen jednej z veľkých východných cirkví, ktoré boli zjednotené s Rímom už od svojho počiatku koncom 4. storočia.
Svätý Šarbel žil ako pustovník veľmi asketicky, čo nám pripomína starovekých púštnych otcov. Aj táto radikálna askéza sa nám môže zdať zvláštna. Ale ako vysvetlil pápež Pavol VI. vo svojej kanonizačnej homílii v roku 1977, nech už bol Šarbelov život akokoľvek nezvyčajný, Boh ho pozdvihol ako „paradoxného tvorcu pokoja“.

 

Orodovník pre všetkých

Libanon osobitne potrebuje pokoj, lebo je to národ zranený, zjazvený a zohyzdený občianskou vojnou, ktorá rozdelila krajinu v rokoch 1975 – 1990. Robert Fisk, známy vojnový novinár, vhodne nazval svoju hĺbkovú štúdiu konfliktu Ľutujte národ. Libanon v nej prirovnal k ovci, ktorú vedú na zabitie. Aj dnes napriek rekonštrukciám nesú mnohé budovy v krajine jazvy vojny.

A nie sú to len budovy. Asi najväčšia rana je v spomienkach ľudí. Aj dnes po 20 rokoch hľadajú mnohí Libanončania vnútorný pokoj, schopnosť odpustiť a požiadať o odpustenie a istotu, že vojnové roky sú už naozaj za nimi.

Títo ľudia – asi 4,5 milióna – pochádzajú z rôznych prostredí. Moslimovia tvoria miernu väčšinu. Kresťania tvoria zhruba 40 percent obyvateľstva. Maroniti sú najpočetnejšia kresťanská skupina. Žijú bok po boku s kresťanmi z mnohých iných cirkví – chaldejskej, sýrskej, arménskej, koptskej, latinskej, ortodoxnej a protestantskej. Libanon má aj malú menšinu drúzov, odnože islamu, ale kedysi prekvitajúca židovská komunita úplne zmizla.

Libanončania, kresťania alebo nekresťania, pokladajú Šarbela za orodovníka, ku ktorému sa môžu obrátiť vo všetkých potrebách. Priťahuje ich jeho povesť mocného uzdravovateľa a divotvorcu. Prichádzajú k jeho hrobu v Kláštore svätého Marona na vrchole hory v Annaya. Osobitne prichádzajú 22. deň každého mesiaca.

Táto púť súvisí s príbehom úžasného uzdravenia, ktoré sa pripisuje Šarbelovmu orodovaniu.