V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Hudba - tanec - pieseň, Zrod a prvé roky slovenskej modernej populárnej hudby
  • Hudba - tanec - pieseň, Zrod a prvé roky slovenskej modernej populárnej hudby

Hudba, tanec, pieseň

Autor: Zelenay , Šoltýs

Ušetríte 7% Naša cena: 15,44 €
Bežná cena: 16,60 €

Zrod a prvé roky slovenskej modernej populárnej hudby 

Publikácia z pera Pavla Zelenaya – interpreta, skladateľa, redaktora, publicistu, spoluzakladateľa a dlhodobého pracovníka redakcie populárnej hudby v Slovenskom rozhlase, a Ladislava Šoltýsa...

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

... dlhoročného organizátora hudobného života na Slovensku, nadväzuje na doteraz vydané tituly z edície kníh o tzv. ostatných hudobných žánroch. Ide o prvú knihu systematicky zameranú na dejiny slovenskej populárnej hudby, teda nielen na jednotlivé osobnosti. Svojou koncepciou a šírkou záberu supluje kolektívne umenovedné práce podobného druhu, množstvom podnetov a faktov bude na dlhé roky iste nielen prameňom, ale aj inšpiráciou pre ďalšie štúdium a prehlbovanie poznávania dejín slovenskej populárnej hudby, tohto najmasovejšieho kultúrneho fenoménu našej doby. Kniha je určená nie len pre hlavnú cieľovú skupinu – fanúškov žánru populárnej hudby, ale aj pre záujemcov o históriu hudobného diania u nás a jeho širší dobový spoločenský kontext. V podaní autorov sa javí ako mnohotvárny žáner s viacerými presahmi do rôznych hudobných oblastí, a ako taký patrí aj do okruhu záujmu muzikológov a teoretikov kultúry. Unikátnym doplnkom knihy je CD Diskografia – zoznam piesní slovenskej populárnej hudby nahratých na gramofónové platne v rokoch 1934 – 1970, zostavená Pavlom Zelenayom. 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.


Podrobnosti

Autor
Pavol Zelenay, Ladislav Šoltýs
Formát
165 x 240 mm
Počet stán
371
Väzba
pevná - viazaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2007
Hmotnosť
760 g