V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Psallite sapienter

Autor: Anton Ďatelinka

Ušetríte 10% Naša cena: 6,84 €
Bežná cena: 7,60 €
Spájať dôležitosť stvorenia či Ježišovo dielo spásy, ktoré vykonal na kríži, s posvätnou hudbou, sa zdá na prvý pohľad veľmi odvážne....

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...Jeden z najväčších súčasných teológov a emeritný pápež Benedikt XVI. vo svojom diele vysvetľuje, ako treba chápať posvätnú hudbu, pričom ju dáva do súvisu s udalosťami dejín spásy.Pozemská liturgia oslavujúca Boha a posväcujúca človeka sa spája s večnou liturgiou neba, pričom je podstatne spojená so Slovom, ktoré sa stalo telom. Veď ono je večnou Otcovou Múdrosťou, ktorá prišla na túto zem a priniesla nám spásu.Publikácia, ktorú práve držíte v rukách, sa snaží predstaviť prístupným spôsobom tieto hlboké tajomstvá kresťanskej viery tak, ako sa oni odrážajú v posvätnej hudbe a ako ich chápe a vysvetľuje veľký a pokorný človek našich čias, Joseph Ratzinger - Benedikt XVI.Psallite sapienter - spievajte s múdrosťou.Skadiaľ hudba čerpá túto múdrosť?Čo je jej obsahom?Aká má byť posvätná liturgická hudba?Je hudba pri liturgii len nutným vyplnením prázdneho času?

Podrobnosti

Autor
Anton Ďatelinka
Formát
140 x 210 mm
Počet stán
142
Väzba
mäkká
Jazyk
SK
Rok vydania
2017