V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Via Crucis - Krížová cesta s Jánom Pavlom II.
  • Via Crucis - Krížová cesta s Jánom Pavlom II.

Via Crucis - Krížová cesta s Jánom Pavlom II.

Ušetríte 10% Naša cena: 1,17 €
Bežná cena: 1,30 €

Živo si spomíname na dni, keď pápež Ján Pavol II. prežíval osobnú agóniu, až odovzdal svoj život Pánovi. Táto brožúrka je určená tým, ktorí ho milovali a chcú naďalej čerpať z bohatstva jeho života a viery. Texty meditácii napísal on osobne v roku 1984 pre tradičnú "Via Crucis" - Krížovú cestu v Koloseu. Sú vhodné pre osobnú, ale aj spoločnú meditáciu...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

UKÁŽKA:

11. zastavenie Pána Ježiša pribíjajú na kríž K. Klaniame sa ti, Kriste, a dobrorečíme ti. Ľ. Lebo si svojím krížom vykúpil svet. Keď prišli na miesto, ktoré sa volá Lebka, ukrižovali jeho i zločincov: jedného sprava, druhého zľava. Ježiš povedal: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia.“ Potom hodili lós a rozdelili si jeho šaty. (Lk 23, 33 – 34) Chvíľka ticha. L1. „Prebodli mi ruky a nohy, môžem si spočítať všetky svoje kosti.“ L2. Keď Ježiš padal cestou na Golgotu, kríž bol ťarchou, ktorá ho gniavila k zemi. Teraz je to ináč: je „vyzdvihnutý“ na kríži. Teraz je ťarchou jeho vlastné telo vyzdvihnuté a pribité klincami vo výške na kríži. L1. Telo odsúdené na dlhé hodiny múk, na dlhú strašnú agóniu v objatí drsných ramien kríža. L2. Tvrdá skutočnosť utrpenia je skutočnosťou tajomstva skrytého od vekov v Bohu; tajomstva, ktoré na Golgote dosiahlo svoju „plnosť času“. L1. „Amor meus, pondus meum,“ zvolá sv. Augustín. „Láska moja, moja ťarcha.“ Slová, ktoré osvetľujú tajomstvo: Ťažil kríž telo, ťaží telo na kríži: v obidvoch prípadoch je to ťarcha lásky! L2. Všetka ťarcha hriechu človeka, i tá „hriechu sveta“, musí byť raz navždy vyvážená ťarchou tejto lásky! L1. Lásky pribitej na kríži s Kristovým telom. V tejto tajuplnej ťarche bol nezvratne vykúpený svet. L2. A po všetkých klamlivých cestách ľudstva svet sa uberá k cieľu, ktorý má v Bohu. V samom Bohu. K. Modlime sa: Duch Pravdy, daj, aby sme vždy pociťovali spasiteľnú ťarchu Kristovho kríža a prenikali temnoty ľudských dejín svetlom kríža! Tebe česť a sláva na veky vekov. Ľ. Amen.

Podrobnosti

Autor
Ján Pavol II.
Formát
105 x 148 mm
Počet stán
32
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2006