Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Rodinám, aby boli silné v Bohu... (Wanda Póltawska)
  • Rodinám, aby boli silné v Bohu... (Wanda Póltawska)

Rodinám, aby boli silné v Bohu...

Autor: Wanda Póltawska

Naša cena: 3,50 €

„Počas mimoriadnej audiencie u Jána Pavla II. pre členov Pápežskej rady pre rodinu biskup Stanisław Stefanek, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí rady aj na audiencii, poďakoval Svätému Otcovi za List rodinám...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

„Počas mimoriadnej audiencie u Jána Pavla II. pre členov Pápežskej rady pre rodinu biskup Stanisław Stefanek, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí rady aj na audiencii, poďakoval Svätému Otcovi za List rodinám. Pápež mu na to odpovedal: ,Neďakujte, ale čítajte!' Čítajú ľudia pápežské dokumenty? A ak áno, ako ich čítajú? Čo chápu a čo uskutočňujú v praktickom živote?“ napísala Wanda Półtawska vo svojej knihe, ktorej obsah tvoria úvahy nad Listom rodinám.

Svätý Otec napísal jedinečný List rodinám so zámerom stretnúť sa so všetkými rodinami sveta pri príležitosti Roku rodiny (1994). A hoci od vydania Listu uplynulo už niekoľko rokov, jeho obsah je stále aktuálny. Aktuálne sú aj úvahy Wandy Półtawskej, ktoré vychádzajú z pápežovho posolstva. Autorka čerpá zo svojej skúsenosti v manželskej poradni a majstrovsky a veľmi živo, s citovým zafarbením a hlbokým zmyslom pre Božiu uzdravujúcu pravdu opisuje životné príbehy, s ktorými sa stretla.

Wanda Półtawska sa narodila 2. 11. 1921 v Lubline. Počas druhej svetovej vojny prežila štyri roky v koncentračnom tábore v Ravensbrücku v Nemecku. Po vojne vyštudovala medicínu na Jagelovskej univerzite v Krakove. V roku 1947 sa vydala za Andrzeja Półtawskeho, s ktorým majú štyri dcéry a osem vnúčat.
Svoju lekársku prax psychiatričky začala v roku 1952. Viedla výskum tzv. „osvienčimských detí“, vypracovala metódu „objektivizujúcej psychoterapie“. Venovala sa výskumu vplyvu interrupcie na psychiku ženy, ako aj vplyvu antikoncepcie na manželské spolužitie. 42 rokov prednášala pastorálnu medicínu na rôznych univerzitách.
V roku 1967 založila Inštitút teológie rodiny, ktorý viedla 33 rokov, a odvtedy sa venuje predovšetkým manželskému a rodinnému poradenstvu. Pomoc rodinám sa stala jej životnou vášňou. Je členkou Pápežskej akadémie pre život. Spolupracuje s Pápežskou radou pre pastoráciu zdravotníckych pracovníkov a spolu s manželom je od roku 1983 členkou Pápežskej rady pre rodinu. Je autorkou viacerých kníh.KOMENTÁRE ČITATEĽOV: 
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.Podrobnosti

Autor
Póltawska Wanda
Formát
115 x 165 mm
Počet stán
156
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK