Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Bioetika pre všetkých
  • Bioetika pre všetkých

Bioetika pre všetkých

Autor: Ramón Lucas Lucas

Naša cena: 4,00 €

Bioetické problémy dnes už nie sú výlučnou doménou určitej skupiny odborníkov: hovorí o nich poslanec, profesor, lekár, novinár, zamestnanec baru i žena v domácnosti; bioetika dnes je pre všetkých...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Vypredané info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Ten, kto si uvedomuje hodnotu ľudského života, nemôže sa vyhnúť zásadným otázkam: Je dieťa darom, ktorý prijímame, alebo produktom, ktorý sa vyrába? Všetko, čo je technicky možné, je morálne prípustné? Ospravedlňuje ušľachtilý cieľ liečiť nejaké ochorenie, ako napríklad Alzheimerovu chorobu, pokusy na ľudských embryách a ich ničenie? Prečo neukončiť bolesť "dobrou smrťou"?

Dielo predkladá bioetické problémy serióznym, no zároveň prístupným spôsobom. Jednoduchým a výstižným jazykom, farebnými nákresmi, karikatúrami, diagramami a fotografiami autor ponúka "bioetiku pre všetkých".
Z obsahu:
ľudská osoba a základné princípy - sexualita a plodenie (sexualita, plodenie, umelé oplodnenie, regulovanie pôrodnosti, sterilizácia) - ľudská genetika (ľudský genóm, biotechnológie a genetické inžinierstvo, klnovanie, kmeňové bunky) - ľudské embryo (potrat, prenatálna diagnostiky, experimentovanie s ľudskými embryami) - život v záverečnej fáze (bolesť a utrpenie, eutanázia, liečba za každú cenu, paliatívna starostlivosť, mozgová smrť, transplatácia orgánov)

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.

Podrobnosti

Autor
Ramón Lucas Lucas
Formát
135 x 210 mm
Počet stán
196
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2010
Hmotnosť
340 g