V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Pôst - Ako sa úspešne postiť
  • Pôst - Ako sa úspešne postiť

Pôst - Ako sa úspešne postiť

Autor: Derek Prince

Naša cena: 5,39 €

"... keď sa postíš... tvoj Otec... ti odplatí zjavne."
Matúš 6:17-18

„Neexistuje žiaden spôsob, akým by sme mohli zmerať nesmiernu moc, ktorú uvoľňujú modlitby a pôst, keď sa vykonávajú so správnymi pohnútkami a v súlade s princípmi Písma.“

 

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Derek Prince


Ježiš nepovedal: "Ak sa postíš..." ale "Keď sa postíš..." Pri čítaní biblického vyučovania Dereka Princa na tému "Pôst" objavíš odpovede na otázky ako:

  • Prečo by som sa mal postiť?
  • Čo sa deje počas pôstu?
  • Aké sú odmeny pôstu?
  • Ako dlho by som sa mal postiť?
  • Ako by som mal ukončiť pôst?

_______________________________________________________

OBSAH:

Pôst
Hlavný význam pôstu
Novozmluvné príklady pôstu
Ako nás pôst mení
Pôst môže zmeniť dejiny
Predohra k jarnému dažďu

Ako sa úspešne postiť
Čo je pôst?
Majú sa postiť všetci kresťania?
Ako sa mám pripraviť na pôst?
Aký je účel pôstu?
Ako dlho sa mám postiť?
Čo sa deje počas pôstu?
A čo nežiadúce telesné reakcie?
Ako môžem získať z pôstu čo najviac telesného úžitku?
Existujú rozdielne druhy pôstu?
Sobota a pôst?
Ako mám ukončiť pôst?
Zhrnutie

_______________________________________________________

PREDSLOV:

Čítanie kníh od Dereka Princea je pre mňa vždy veľkým zážitkom, ale súčasne aj výzvou. Spôsob, akým podáva staré biblické pravdy je nenásilný, ale presvedčivý. Šírka a hĺbka témy, o ktorej pojednáva, sa nedá prehliadnuť. Ľahkosť, ktorou osvetľuje biblické pravdy, priťahuje. knihu, ktorú držíš v ruke, som čítal prvýkrát v čase, keď v mojom srdci ožívala otázka hľadania Božej tváre. Výroky Písma: "Hľadajte Hospodina, dokiaľ Ho možno nájsť! Volajte na Neho, dokiaľ je blízko!" alebo "Hľadajte Hospodina a Jeho silu; hľadajte Jeho tvár ustavične!" boli pre mňa neustálou výzvou! Ako Ho mám hľadať? Čo sa odo mňa očakáva? Kde mám začať?

Aká radosť naplnila moje srdce, keď som videl, že Božie volanie k hľadaniu Jeho tváre má aj svoju praktickú podobu. Modlitba a pôst nie sú vynálezom modernej kresťanskej spoločnosti. Práve naopak, sú neodmysliteľnou súčasťou duchovnej disciplíny a duchovného života Božích mužov a žien, ktorí nechcú nič ponechať len na náhodu. Príklady, ktoré sú spomenuté v knihe
"Pôst - ako sa úspešne postiť" sa stali pre mňa živými a novým spôsobom dôveryhodnými. Uvedomil som si, že toto je cesta, ktorej cieľom je: prebývanie v Jeho prítomnosti, pred Jeho tvárou! Druhým cieľom je stotožniť sa s Božou vôľou! A v konečnom dôsledku dosiahnuť zmenu alebo očakávané víťazstvo! Vyžaduje si to však pokoru! Je to rozhodnutie, ktoré nehľadá len svoj "osobný prospech".

Práve preto považujem túto knihu za tak dôležitú a významnú!
"Lebo nič z toho, čo je na svete - žiadosť tela, žiadosť očí a chlúbna pýcha života, nie je z Otca, ale je zo sveta" (1. Jána 2:16). Svet nás provokuje, dráždi, zvádza a odvádza pozornosť od skutočnej podstaty! Deň čo deň sme vystavovaní vplyvom a okolnostiam, na ktoré nie sme pripravení, alebo sme z nich zmätení! Naše reakcie sú často prehnané! Nedokážeme sa tešiť zo života! Vytratil sa pokoj z našich sŕdc! Prepadá nás pocit beznádeje! Dokonca prestávame rozumieť Ježišovým slovám o živote, ktorý sa nám rozhodol darovať v hojnosti (Ján 10:10). Zastav sa na chvíľu a premýšľaj! Čo ťa privedie bližšie k otcovi? Čo z teba urobí človeka pevného a neklátivého?

Ak si na nič revolučné neprišiel, tak pokračuj v čítaní tejto knihy a dôveruj, že Božia stratégia, ak je aplikovaná správnym spôsobom, je vždy úspešná. Kniha, ktorú si sa rozhodol čítať, je nielen zdravým biblickým vyučovaním, ale je aj veľmi praktická a detailná.


Mgr. Andrej
Vaško, pastor


KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.

Podrobnosti

Autor
Derek Prince
Formát
168 x 105 mm
Počet stán
96
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Hmotnosť
77 g