V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Celibát kvôli životu

Autor: Anselm Grün

Ušetríte 10% Naša cena: 4,95 €
Bežná cena: 5,50 €
„Po Druhom vatikánskom koncile sa stalo moderným hovoriť o znakovosti evanjeliových rád.Predovšetkým celibát je eschatologickým znakom, znakom nastávajúceho Božieho kráľovstva. Jeden spolubrat pri klá...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...štornej diskusii o sľuboch spomenul, že vôbec nemá chuť byť pre svoje okolie eschatologickou dopravnou značkou. Celibát predsa musí mať v sebe nejakú hodnotu a zmysel. Nikto ho nedokáže žiť iba ako znak. Každý musí byť v sebe schopný existovať zmysluplne. Podstatou celibátu nie je zriekať sa, ale umožniť život, ktorý nám daroval Kristus. Predstavuje cestu k životu v plnosti, ktorý nám Kristus prisľúbil.Tento život môže byť zakúšaný v manželstve, a dá sa vedome nájsť na ceste celibátu, ale len vtedy, ak sa celibát volí kvôli životu, nie kvôli strachu pred životom, pred sexualitou...“ Anselm Grün (1945) je nemecký katolícky kňaz, benediktínsky mních,  ekonóm, filozof a teológ (žiak Karla Rahnera). Žije a pracuje v benediktínskom opátstve Münsterschwarzach v Nemecku, kde píše a vydáva knihy, vedie poradenskú službu a je ekonómom kláštora. Je mimoriadne úspešným autorom duchovnej literatúry. Veľa z jeho kníh bolo preložených do rôznych jazykov, vrátane slovenčiny.  

Podrobnosti

Autor
Anselm Grun
Formát
115 x 185 mm
Počet stán
88
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK