V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Svätý Patrik - Vyznanie
  • Svätý Patrik - Vyznanie

Svätý Patrik - Vyznanie

Ušetríte 10% Naša cena: 1,98 €
Bežná cena: 2,20 €

Svätý Patrik, apoštol Írska medzi najobľúbenejších svätcov v Írsku, Veľkej Británii, v severnej Amerike a a Austrálii. Jeho meno sa stalo obľúbeným aj u nás, hoci doposiaľ sme nemali v slovenčine ani jeho životopis. Joho obľúbenosť je opodstatnená...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Nie pre joho mimoriadne dlhý život, ale pre jeho premnohé mimoriadne skutky, naplnené láskou a silou Svätého Ducha. Platia o ňom slová Apoštola národov: „Moja reč a moje ohlasovanie nespočívali v presvedčivých a múdrych slovách, ale v prejavoch Ducha a moci“ (1Kor 2, 4).

Podľa newyorského kardinála Patricka Francisa Morana, autora prvej časti tehto knihy – stručného životopisu – narodil sa v roku 387 a zomrel v roku 493. Jeho liturgická spomienka je 17. marca, vo výrocný deň jeho odchodu do večnej vlasti.

V druhej časti knihy sú písomnosti apoštola Írska. Napísal ich, ako sám potvrdzuje, bez veľkej znalosti latinčiny a výrečnosti. Napriek tomu prezrádzajú veľkosť Patrikovej viery, lásky a svätosti. Sv. Patrik odpovedal hlboko v srdci na Božie volanie a pokorne sa zveril vedeniu a sile Ducha Svätého. Preto napriek svetskej nedoučenosti a slabosti jazyka stal sa múdrym a láskavým učiteľom a pastierom státisícov, s mnohými mocnými prejanvmi Ducha.Podrobnosti

Autor
Svätý Patrik
Formát
145 x 210 mm
Počet stán
40
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK