Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Svätý Ján od Kríža - Životopis (Ulrich Dobhan, Reinhard Korner)
  • Svätý Ján od Kríža - Životopis (Ulrich Dobhan, Reinhard Korner)

Svätý Ján od Kríža - Životopis

Autor: Ulrich Dobhan , Reinhard Korner

Naša cena: 7,50 €

Sv. Ján od Kríža nám vo svojich dielach mimoriadne odhalil tajomstvá Božej lásky a hlbiny ľudskej duše. Tie najkrajšie napísal vtedy, keď prechádzal strastiplným životom v snahe zreformovať karmelitánsku rehoľu spolu so sv. Teréziou z Avily. Podarilo sa mu to a stal sa zakladateľom bosých karmelitánov. Od roku 1926 ho uctievame aj ako učiteľa Cirkvi...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Svätý Ján od Kríža (1542 – 1591) pochádza zo Španielska. Životopis tohto veľkého mystika a básnika je napísaný triezvo a vecne, ale predovšetkým pútavo a dramaticky. Autori – karmelitáni – ho na základe štúdia dostupných materiálov opisujú ako reformátora, duchovného sprievodcu, učiteľa mladých, cestovateľa, tešiteľa chorých, poslušného rehoľníka, ale aj odvážneho väzňa, ktorý kvôli splneniu svojho poslania neváhal dobrodružne utiecť zo svojej cely.

Sv. Ján od Kríža nám vo svojich dielach mimoriadne odhalil tajomstvá Božej lásky a hlbiny ľudskej duše. Tie najkrajšie napísal vtedy, keď prechádzal strastiplným životom v snahe zreformovať karmelitánsku rehoľu spolu so sv. Teréziou z Avily. Podarilo sa mu to a stal sa zakladateľom bosých karmelitánov. Od roku 1926 ho uctievame aj ako učiteľa Cirkvi.

Začítajte sa a spoznajte príťažlivosť svätého života, ku ktorému sme pozvaní všetci!

Úryvok

Hlavným bodom pojednávania a jeho definitívnym cieľom bolo donútiť Jána, aby upustil od tereziánskej reformy. Mal sa dištancovať od všetkého, čo v tejto veci urobil a znovu si obliecť rehoľné rúcho obutých karmelitánov, ktoré mu už nasilu natiahli...

Nevyzeralo to tak, že by sa to všetko mohlo dobre skončiť. Karmelitáni považovali proces za skončený. Čakali len na to, že väzeň pomaly zíde zo sveta. A naozaj, každý uplynulý deň bol novým úderom na Jánov slabý organizmus. Ako je pravda, že všetko trpezlivo znášal a že mesiace vynútenej nečinnosti sa stali plodnými pre mystika a básnika, predsa len nemal ani trochu chuti skončiť svoje dni vo väzení. Od augusta sa v ňom vždy znovu a znovu vynárala myšlienka na útek. Najprv ju odháňal ako niečo nemožné, lebo už bol vychudnutý priam na kožu, len-len že sa držal na nohách a sotva by bol schopný vrhnúť sa do dobrodružstva, ktoré by od neho vyžadovalo vyskočiť z okna, žonglovať po strechách a múroch bez toho, žeby vedel, kam vôbec smeruje. Zápasil tiež s myšlienkou, že to môže byť pokušenie, zbabelosť, útek pred krížom. S nikým sa o tom nemohol porozprávať, nikoho pýtať o radu, ešte menej prosiť o pomoc. Rozhodol sa však pre útek.

 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.
Podrobnosti

Autor
Ulrich Dobhan, Reinhard Korner
Formát
140 x 200 mm
Počet stán
248
Väzba
pevná
Jazyk
SK