Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Ladislav Záborský (Martin Šafárik)
  • Ladislav Záborský (Martin Šafárik)

Ladislav Záborský

Autor: Martin Šafárik

Ušetríte 10% Naša cena: 29,70 €
Bežná cena: 33,00 €

Maliar ticha, svetla, pokoja, krásy stvoreného sveta, či Boha samotného. Aj pod takými prívlastkami poznáme známeho akademického maliara Ladislava Záborského, ktorý pre svoju hlbkokú vieru v Krista v čase komunizmu skončil aj vo väzenskej cele.

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Autor Martin Šafárik, katolícky kňaz, umelec a majstrov obdivovateľ nám v tejto vzácnej monografii predstavuje a dokumentuje prierez jeho životnej tvorby.

Podstata môjho vnútorného života, a teda aj mojej tvorby, je zážitok srdca zo skutočnosti Boha, ktorého vidím za každou krásou, ktorú stvoril, a vidím i jeho múdrosť za každou pravdou, aj tou, ktorú postupne veda objavuje. A všetko toto mi je len predchuťou toho, čo očakávam vo večnosti, na ktorú sa veľmi teším.

LADISLAV ZÁBORSKÝ

Ladislav Záborský je známy akademický maliar. Narodil sa 22. januára 1921 v Tisovci. Študoval na gymnáziu v Banskej Bystrici, na oddelení kreslenia a maľovania SVST v Bratislave u prof. Mudrocha, Mallého a Benku. Pôsobil ako profesor kreslenia a deskriptívnej geometrie na gymnáziu v Martine. V rokoch bol 1953-57 odsúdený a uväznený za svoju vieru. V rokoch 1968-69 bol na študijnom pobyte vo Francúzsku.
Vytvoril celkom 42 krížových ciest v rôznych technikách, návrhy na vitráže v 25 kostoloch a 2 objektoch. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach na Slovensku, vo Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Švajčiarsku, Japonsku, Palestíne a USA. Žije a pracuje v Martine.

Podrobnosti

Autor
Martin Šafárik
Formát
330 x 250 mm
Počet stán
356
Väzba
pevná
Jazyk
SK
Rok vydania
2016
Hmotnosť
2500 g