Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Ľudovít a Zélia Martinoví (Héléne Monginová)
  • Ľudovít a Zélia Martinoví (Héléne Monginová)

Ľudovít a Zélia Martinoví

Autor: Héléne Monginová

Ušetríte 5% Naša cena: 9,31 €
Bežná cena: 9,80 €

Rodičia sv. Terézie z Lisieux po ceste k obyčajnej svätosti

Dňa 13. júla 1858 sa Ľudoví Máriin oženil so Zéiiou Guérinovou v kostole Panny Márie v Aiencone. On má tridsaťštyri a ona dvadsaťšesť; poznajú sa iba tri mesiace, ale ani na okamih nepochybujú, že ich manželstvo je Božou vôľou.

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Pritom to nebolo manželstvo, po čom tieto dve horlivé srdcia túžili od ‘útlej mladosti. Boh ich však povolal k inej forme svätosti,

 
Spájala ich neskalená láska a stali sa rodičmi deviatich detí; jedným z nich bola svätá Terezka, ktorú pápež Pius X. označil za „najväčšiu sväticu moderných čias". V roku 2015 Cirkev po prvý raz v dejinách svatořečila manželský pár a teraz nám ho predkladá ako mimoriadne svedectvo pre dnešnú dobu. Kto boli títo rodičia, ktorých vlastná dcéra považovala „za hodnějších neba než zeme"?
 
Uvedený farbistý životopis ponúka skutočné stretnutie s dvoma výnimočnými osobami, ktoré spojila starostlivosť Prozreteľnosti. Ich prekvapivo moderný životný príbeh je plný nežnej a zároveň hrdinskej ľudskosti. Uprostred bežných námah, skúšok i radostí rodinného života nám manželia Martinovi ukazujú výnimočnú cestu neochvejnej dôvery a lásky k Bohu, ktorý je vždy na prvom mieste.Podrobnosti

Autor
Héléne Monginová
Počet stán
164
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2017