V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Arcibiskup Bernard Bober

Autor: Marián Čižmár

Ušetríte 15% Naša cena: 37,83 €
Bežná cena: 44,50 €
Kniha vychádza pri príležitosti životného jubilea 70 rokov arcibiskupa Bobera, ktoré má 3.11.2020.MONS. BERNARD BOBER arcibiskup - metropolita„Pocí...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...til som v sebe, alebo ako chcete na celom sebe obrovský tlak, ktorý tlačil tak silne k pokore, že som dlhšie kľačal na zemi s búšením srdca. Keď to pominulo, pýtal som si odpoveď pred bohostánkom: Čo mám robiť? Akési echo prichádzalo: „Som tu ja, stačí ti moja milosť." Zahŕňal som v tej chvíli do vďačnosti všetky Božie kroky v mojom živote, všetkých ľudí známych i menej známych. Prosil som o to, aby som Božské Srdce i ľudské srdcia vedel zasiahnuť prúdom lásky a stálej pozornosti."(Po oznámení menovania za pomocného biskupa) „Dával som si otázku, či to bola dobrá voľba, či sa Pán vo mne nesklame, či sa vo mne nesklame Svätý otec, či sám seba nesklamem. Neboli to otázky kladené s úmyslom akéhosi sebatrýznenia, ale kvôli tomu, aby som hľadal pozitívnu odpoveď a postupne sa zhostil úlohy tohto prvého služobníka v arcidiecéze. Je to teda nová úloha, ktorú musí predchádzať modlitba, aby Pán Boh požehnal toto dielo."(Pooznámení menovania za košického arcibiskupa a metropolitu) „Prosím Vás, modlite sa za mňa i za tých, ktorí mi pomáhajú aby som dozrieval v mojom povolaní... Chcem byť láskavejším a milosrdnejším služobníkom Vás všetkých, a k tomu treba nielen vlastnú snahu, ale aj pomoc."(Pri striebornom biskupskom jubileu, Košice katedrála, 30.1.2018)

Podrobnosti

Autor
Marián Čižmár
Počet stán
850
Väzba
pevná - viazaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2018