V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie

Po strmých chodníkoch

Autor: Michal Hora

Naša cena: 6,14 €
Pútavý prierez životom saleziánskeho kňaza Jána Beňa, ktorého čitatelia poznajú ako autora mnohých príručiek duchovného života ako Deň čo deň; Hovor, Pane, tvoj sluha počúva; Počuli sme slovo Pánovo; ...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...Rehabilitácia; Áno, Pane; Koncil a mnohé ďalšie. V časoch totality Ján Beňo publikoval svoje diela pod rôznymi pseudonymami ako Mon Calepin, Jean Dubois, Silvester Bajan, A. Faudenom, ktoré v samizdatovej i tlačenej podobe formovali životy mnohých. Tieto knihy dokázali vyburcovať najmä mladých ľudí k odvážnemu prežívaniu evanjelia aj v časoch, keď to bolo ťažké a nebezpečné.Kniha opisuje život a pôsobenie tohto katolíckeho kňaza, ktorý svoje povolanie až do konca prežíval naplno. Nikdy sa nevyhováral na okolnosti, ale v každej videl Boží prst. Rozohnanie rehoľných spoločností bolo pre neho novým rozposlaním apoštolov, obdobím, ktoré katolíckeho kňaza postavilo pred nové a vážne výzvy, na ktoré bolo treba hľadať odpoveď. Podľa neho sa evanjelium musí hlásať vo všetkých okolnostiach, a preto sa stal neúnavným pracovníkom v Pánovej vinici. Hovorieval: „Mnohí sa dostali do väzenia len preto, že sú kňazmi; keby raz mali zavrieť mňa, pousilujem sa, aby to nebolo zadarmo.“ Don Beňo bol radikálnym človekom, náročným na seba i na iných. Dokázal vybadať znaky čias a uvedomoval si, že obnovu Cirkvi a spoločnosti možno dosiahnuť iba obnovou rodiny. Ako nositeľ osobitnej charizmy sa stal zakladateľom Hnutia Nazaret, ktoré sa usiluje formovať nové generácie kresťanov prostredníctvom výchovy rodičov. Kniha je určená všetkým tým, ktorí potrebujú duchovnú injekciu, lebo vo svojom povolaní ochabli, ale aj tým, ktorí chcú svoj život v Kristovi zintenzívniť, lebo príklady tiahnu.Publikácia osahuje 15 strán obrazovej prílohy.

Podrobnosti

Autor
Michal Hora
Formát
130 x 195 mm
Počet stán
93
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK