V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Zápisky z väzenia

Autor: kardinál Stefan Wyszyński

Ušetríte 10% Naša cena: 18,00 €
Bežná cena: 20,00 €

Vychádza pri príležitosti blahorečenia, 120. výročia narodenia a 40. výročia úmrtia kardinála Wyszyńskeho.

Kardinál Stefan Wyszyński (1901 – 1981), ktorý bude 12. septembra 2021 blahorečený, je jednou z najvýznamnejších postáv poľských dejín 20. storočia...

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Poliaci ho označujú titulom „prímas tisícročia”. Svojím vplyvom však prekročil hranice Poľska. Bol účastníkom Druhého vatikánskeho koncilu. Vďaka nemu sa mohli v Poľsku uskutočniť viaceré tajné vysviacky slovenských kňazov. Bol veľkým priateľom svätého Jána Pavla II.

Kniha Zápisky z väzenia je svedectvom o jeho trojročnej internácii. V septembri roku 1953 ho komunistický režim bez obvinenia, bez súdu a bez akéhokoľvek vysvetlenia zatkol vo Varšave a tri roky ho držal v absolútnej izolácii od spoločnosti na štyroch miestach v rozličných častiach Poľska. Kardinál nevedel, ako dlho to bude trvať, nemohol sa s nikým stýkať, jeho listy otcovi a príbuzným režim ponižujúcim spôsobom cenzuroval. Vo svojich zápiskoch zachytáva svoj život v internácii. Bol síce chudobný na udalosti, no veľmi bohatý duchovne. Wyszyński znášal svoje postavenie veľmi hrdinsky, no prejavoval nekompromisný postoj voči režimu. Pestoval hlboký duchovný život. Jeho duchovné postrehy sú najväčším bohatstvom tejto knihy.

Podrobnosti

Autor
kardinál Stefan Wyszyński
Formát
130 x 205 mm
Počet stán
414
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Jazyk
SK
Rok vydania
2021