V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Ján Pöstényi

Autor: František Skovajsa

Ušetríte 10% Naša cena: 12,60 €
Bežná cena: 14,00 €

kňaz, národovec, publicista

Publikáciou Ján Pöstényi - kňaz, národovec, publicista nadväzuje mladý historik František Skovajsa na svoje predchádzajúce dielo, vydané v roku 2020 pod názvom Dejiny Spolku svätého Vojtecha v rokoch ...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

...1939 - 1945. Zástoj Spolku v cirkevnom, národnom a kultúrnom živote Slovákov. Svoj výskum autor už dlhšie sústreďuje práve na túto oblasť - na Spolok sv. Vojtecha a významné katolícke osobnosti, ktoré s ním boli späté. Najnovšie prináša ucelenú publikáciu, približujúcu život, dielo a postoje pápežského preláta a dlhoročného správcu Spolku sv. Vojtecha, Jána Pöstényiho (1891 -1980). Ide o temer zabudnutú, no pritom významnú osobnosť duchovného, národného, kultúrneho a politického života na Slovensku v 20. storočí. Dôležitú rolu zohral aj pri zakladaní a rozvoji orolského hnutia na Slovensku, bol výraznou osobnosťou regionálnych dejín Trnavy či matičného hnutia. Autor predstavuje jeho životopis, redakčnú a publicistickú činnosť, ukážky z tvorby a výber z bibliografie. Súčasťou je pomerne obsiahla obrazová príloha, posilňujúca hlavnú devízu tejto knihy - stručné a pútavé priblíženie málo propagovanej a predsa nesmierne významnej osobnosti širokej verejnosti. PhDr. Natália Petranská Rolková, PhD.

Podrobnosti

Autor
František Skovajsa
Počet stán
134
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Jazyk
SK
Rok vydania
2021