Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Kumrán a jeho zvitky (František Trstenský)
  • Kumrán a jeho zvitky (František Trstenský)
  • Kumrán a jeho zvitky (František Trstenský)

Kumrán a jeho zvitky

Autor: František Trstenský

Naša cena: 14,00 €

Mierne poškodená zadná časť obalu knihy (Viď foto). Kniha je nová nepoužívaná.

V tejto bohato ilustrovanej publikácii František Trestenský zhrnul veľmi prehľadne komplikované dejiny zvitkov od Mŕtveho mora – najdôležitejšieho objavu 20. storočia: ich objav, chronológiu a publikovanie ako aj ich historický a archeologický kontext. 

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Vypredané info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Mimoriadne cenným príspevkom je skutočnosť, že kniha poskytuje čitateľovi preklad niektorých textov a sprevádza ho celou zbierkou zvitkov. Knihu všetkým vrelo odporúčam.“ prof. Florentino García Martínez, Katholieke Universiteit Leuven (Belgicko) „Vítam knihu Františka Trstenského, lebo je prvá svojho druhu v slovenskom jazyku. Predstavuje „najdôležitejší objav“ minulého storočia v jeho historickom, archeologickom a náboženskom kontexte s fotodokumentáciou rôzneho druhu. Autor jasne opisuje archeologický výskum, publikovanie zvitkov, ich klasifikáciu a podáva aj antológiu niektorých kumránskych textov. Čitateľ tak dostáva dôležité poznatky pre ďalšie štúdium.“ prof. Émile Puech, École biblique et archéologique française de Jérusalem (Izrael)

 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.
      Podrobnosti

Autor
Trstenský František
Formát
150 x 210 mm
Počet stán
256
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK