V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Neobyčajne obyčajná
  • Neobyčajne obyčajná

Neobyčajne obyčajná

Autor: Jolanta Sasiadeková

1201
Naša cena: 6,50 €

Chcete sa lepšie zoznámiť so sv. Sestrou Faustínou a jej poslaním šíriť vo svete Božie Milosrdenstvo? Prečítajte si pútavý príbeh dvoch mladých dievčat, ktoré sa s Faustínou zoznámili takmer proti svojej vôli.

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Keď však začali pátrať po jej životných osudoch, neuspokojilo ich nič, len spoznať všetko o sv. Sestre Faustíne: o jej detstve, mladosti a a o tom najpodstatnejšom v jej živote – ako a kde prijala od Ježiša posolstvo o Božom Milosrdenstve.

Autorkin prístup k téme je skutočne nezvyčajný. V knihe sa prelínajú autentické úryvky z Denníčka svätej Faustíny, svedectvá Faustíniných súčasníkov a myšlienkové pochody Evy a Kataríny. Táto stavba diela spolu s vývojom deja zaručujú, že kniha uchváti pozornosť čitateľa.

Hodnotu knihy zvyšuje obrazová príloha, ktorá nám pomôže lepšie sa zoznámiť so sv. Sestrou Faustínou.

Úryvok
Stretnutie s otcom Sopoćkom nebolo ľahké. Rehoľníčka, ktorá ho poznala z dvoch videní a z Ježišovej predpovede, sa mu spočiatku vyhýbala. Napokon napomenutá Bohom prekonala nepochopiteľnú bariéru a odhalila pred ním celú svoju dušu. Po jej vypočutí v spovednici sa chcel zriecť úlohy duchovného dôverníka kongregácie. Bol jediným riadnym vilnianskym spovedníkom sestier Matky Božieho milosrdenstva a len u neho mohli každý týždeň prijímať sviatosť zmierenia. Okrem neho raz za tri mesiace prichádzal tzv. štvrťročný spovedník. Nebolo to teda ľahké rozhodnutie a nikomu svoj zámer neprezradil. Pokúšal sa sám vyrovnať s nečakaným nápadom, no tu prišla Faustína, aby ho od toho odhovorila. Odkiaľ o tom vedela? Pre múdreho kňaza to bolo znamenie, že má do činenia s neobyčajným človekom, spojeným s Pánom Bohom, ktorý vďaka jeho vnuknutiam viac vie a viac chápe. Keď sa ľady konečne prelomili, kňaz Michal Sopoćko sa stal pre Faustínu skutočnou oporou. Dával jej cenné rady, vystríhal ju pred problémami a utešoval. Hovoril jej, aby si dušu pripravila na veľké utrpenia, lebo narazí na nepochopenie a prenasledovanie. Upozornil ju, že budú na ňu hľadieť ako na hysterickú ženu, čudáčku, ale Boh nebude šetriť svojimi milosťami. Vysvetľoval, že pravé Božie diela vždy narážajú na ťažkosti a vyznačujú sa utrpením (porov. Den. 270).

Podrobnosti

Autor
Jolanta Sasiadeková
Formát
140 x 205 mm
Počet stán
226
Väzba
pevná
Jazyk
SK
Rok vydania
2010