Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Ferdinand Ďurčanský a jeho vzťah k Hitlerovmu Nemecku
  • Ferdinand Ďurčanský a jeho vzťah k Hitlerovmu Nemecku

Ferdinand Ďurčanský a jeho vzťah k Hitlerovmu Nemecku

Autor: Milon S. Ďurica

Naša cena: 0,50 €

O osobe Ferdinanda Ďurčanského sa v súčasných médiách zjavuje toľko protirečivých, neraz až nezmyselných posudzovaní, že som venoval čas a námahu tomu, aby som opäť prelistoval svoj archív pozostávajúci z desaťtisíc nemeckých dokumentov a utvoril si fundovaný názor na túto bezpochyby zaujímavú osobnosť slovenských dejín 20. storočia...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Výsledok tejto svojej práce tu predkladám slovenskej verejnosti. Pripomínam, že ide hlavne o fakty a posudzovania z nemeckej strany. No nechýbajú v tých dokumentoch ani stanoviská viacerých slovenských politických činiteľov tej doby.

Úryvok

Ferdinand Ďurčanský, v onom čase asi jediný znalec medzinárodného práva na Slovensku, od študentských čias stál blízko k Hlinkovej slovenskej ľudovej strane, ktorej podstatným programom bolo dosiahnuť od pražskej vlády územnú autonómiu Slovenska v rámci Česko-slovenskej republiky podľa Clevelandskej dohody a Pittsburskej dohody, ktoré Slováci s Čechmi uzavreli v Spojených štátoch amerických počas prvej svetovej vojny. Preto si ho Hlinkov nástupca Dr. Jozef Tiso pribral za poradcu najmä v kritickom období 1938 – 1939, keď sa HSĽS stala rozhodujúcim politickým faktorom Slovenska vo vtedajšej kríze medzinárodných rozmerov. Celkom prirodzene sa stal aj členom prvej slovenskej vlády po udelení autonómie Slovenskej krajine 6. októbra 1938.

O autorovi

Milan S. Ďurica, univerzitný profesor teológie a historických vied, publicista a prekladateľ pôsobil 14 rokov na Pápežskej saleziánskej univerzite v Turíne-Ríme, 35 rokov na historickej Univerzite v Padove a 12 rokov na Univerzite Komenského v Bratislave. Bol poradcom prípravnej komisie Druhého vatikánskeho koncilu.Podrobnosti

Autor
Milan S. Ďurica
Formát
120 x 170 mm
Počet stán
28
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK