V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Židia zo Slovenska v dejinách kultúry a vedy
  • Židia zo Slovenska v dejinách kultúry a vedy

Židia zo Slovenska v dejinách kultúry a vedy

Naša cena: 0,85 €

Autor nám v publikácii predkladá svoje študijné výpisky, ktoré jasne dokazujú, že Židia zo Slovenska prispeli v rozličných odboroch k rozvoju svetovej kultúry, a to neraz vynikajúcim spôsobom. Opisuje mnohé osobnosti z oblasti biblických vied, medicíny,prírodných vied, dejín, umenia a publicistiky...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Pripomína, že ich mená by mali všetky vojsť aj do našej lexikálnej a biografickej literatúry.

Úryvok

Židia zo Slovenska často emigrovali a asimilovali sa v najrozličnejších krajinách. Nezriedka sa Slovensku aj celkom odcudzili.

Je našou povinnosťou hľadať podobných ľudí, poznať ich, zachovať ich mená a ich životné diela pre dejiny Slovenska, do ktorých aj oni plným právom patria ako ich integrujúca a neodpísateľná zložka.

Na ilustrovanie toho, čo som doposiaľ povedal, predkladám tu tých neveľa zistených údajov, ktoré som si zaznamenal, keď som na ne naďabil pri svojich štúdiách.

O autorovi

Milan S. Ďurica, univerzitný profesor teológie a historických vied, publicista a prekladateľ pôsobil 14 rokov na Pápežskej saleziánskej univerzite v Turíne-Ríme, 35 okov na historickej Univerzite v Padove a 12 rokov na Univerzite Komenského v Bratislave. Bol poradcom prípravnej komisie Druhého vatikánskeho koncilu.

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.

 Podrobnosti

Autor
Milan S. Ďurica
Formát
170 x 120 mm
Počet stán
40
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK