V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Ladislav I. Svätý, kráľ, rytier

Autor: Andrea Bakošová

Ušetríte 10% Naša cena: 18,00 €
Bežná cena: 20,00 €

K 300. výročiu Kostola sv. Ladislava v Mojmírovciach

Ladislav I. ako uhorský kráľ je významnou historickou osobnosťou našich dejín s výrazným dosahom na stredovekú Európu...

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

...Odhliadnuc od jeho politických a vojenských úspechov je jeho blahorečenie za svätého založené najmä na jeho neprehliadnuteľnej zásluhe o rozvoj kresťanstva v stredovekom Uhorsku. Slováci celkom nezaslúžene tomuto svätcovi a panovníkovi venujú len okrajovú pozornosť. Nie je to len svätec pochádzajúci z uhorskej histórie, ale osobnosť, ktorá sa významným spôsobom podpísala na dejinách celého Slovenska a najmä Nitrianska. Bol viac ako len panovníkom a vojvodcom. Bol skutočným kresťanským vladárom, ktorý dokázal, že štát prežije vtedy, ak je postavený na kresťanských základoch, ak jeho vládnuce elity sú vzdelané a vychované k úcte k múdrosti. Napokon dokázal i to, že dodržiavanie morálnych zásad je pre vrcholového politika jediným spôsobom, ako zabezpečiť mier, stabilitu a hospodársky rast svojej krajiny.

Podrobnosti

Autor
Andrea Bakošová
Počet stán
224
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Jazyk
SK
Rok vydania
2021