V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Ján Langoš

Autor: Patrik Dubovský

Ušetríte 10% Naša cena: 20,16 €
Bežná cena: 22,40 €
Patrik Dubovský, PhD. V rokoch 1984 - 1988 študoval na Katedre československých dejín a archívnictva Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...V roku 2010 graduoval zo slovenských dejín na FF UK v Bratislave na tému perzekúcií cirkvi Štátnou bezpečnosťou v rokoch 1948 - 1963. V roku 1996 absolvoval štipendijný pobyt T. G. Masaryka na School ofSlavonic and East European (Škole slovanských a východoeurópskych štúdií) Londýnskej univerzity. Pred Novembrom 1989 sa zúčastnil Velehradskej púte, podpísal petície Podnety katolíkov k riešeniu situácie veriacich občanov v ČSSR a Niekoľko viet. Zúčastnil sa Sviečkovej manifestácie a vystúpil zo Socialistického zväzu mládeže. Pracoval v Štátnom okresnom archíve v Trnave, Ministerstve kultúry SR, Trnavskej univerzite, Vojenskom historickom archíve v Trnave a Sekcii ľudských práv Úradu vlády SR, ako aj v Demokratickej strane. Bol členom hnutia Verejnosť proti násiliu. Od roku 2004 pracuje v Ústavu pamäti národa. Venuje sa témam prenasledovania cirkví na Slovensku po roku 1948, činnosti Štátnej bezpečnosti a nezávislým opozičným iniciatívam v Československu počas tzv. normalizácie. Je autorom knihy Salezián, misionár väzeň Viliam Vagaa spoluautorom knihy Spišské exody v20. storočí, autorom niekoľkých štúdií k činnosti ŠtB, perzekúciám cirkvi a protirežimným aktivitám pred novembrom 1989 a spolupracoval na niekoľkých filmových dokumentoch ÚPN, RTVS a Českej televízie. Od roku 1996 je členom medzinárodných pozorovatelských misií OBSE, EÚ a ENEMO v krajinách bývalej Juhoslávie a ZSSR.

Podrobnosti

Autor
Patrik Dubovský
Počet stán
248
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Jazyk
SK
Rok vydania
2021