V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Všetku moc do rúk ľudu!

Autor: Tomáš Černák

Ušetríte 10% Naša cena: 15,84 €
Bežná cena: 17,60 €
Tomáš Černák (1984) - historik. Absolvoval odbor história na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (2008 - Mgr., 2009 - PhDr.) a interné doktorandské štúdium na Fistorickom ústave SAV (2014 - PhD.)...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...Od roku 2018 pracuje ako odborný asistent na Katedre slovenských dejín Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde prednáša slovenské dejiny po roku 1945. Vo svojom výskume sa predovšetkým zaoberá dejinami KSS a KSČ, jej vedúcich predstaviteľov, osobnosťou Gustáva Husáka, cirkevnými i kultúrnymi dejinami. Zaoberá sa tiež históriou slovenského, česko-slovenského i svetového futbalu a najmä vplyvom politiky na futbal a fenoménom futbalového chuligánstva. Je autorom alebo spoluautorom viacerých kníh, ako napríklad Husák: Mladé roky Gustáva Husáka 1913 - 1938, Husák: V odboji a SNP 1938 -1945, Husák. Vrcholy a pády 1945-1951. Je tiež autorom alebo spoluautor viacerých kníh z dejín slovenského a česko-slovenského futbalu, a tiež je zakladateľom Edície Belasé legendy o najvýznamnejších už nežijúcich hráčoch a tréneroch Slovana Bratislava, v ktorej doteraz napísal sedem publikácií. Publikoval tiež desiatky vedeckých štúdií a popularizačných článkov na rôzne témy zo slovenských i svetových dejín.

Podrobnosti

Autor
Tomáš Černák
Počet stán
148
Väzba
viazaná / tvrdá obálka
Jazyk
SK
Rok vydania
2021