Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Abba príď kráľovstvo tvoje (Pereira Mary)
  • Abba príď kráľovstvo tvoje (Pereira Mary)

Abba príď kráľovstvo tvoje

Autor: Pereira Mary

Naša cena: 3,63 €

Mary Pereira vo svojej knihe zameriava náš pohľad na ťažisko radostnej zvesti – evanjelia – na nebeského Otca a jeho kráľovstvo, prítomné už v jeho Synovi. V jednote s Ježišom aj my môžeme žiť v plnej dôvere a radosti ako opravdivé kráľovské deti nebeského Otca a prijať v Duchu Svätom jeho kráľovstvo, požehnanie a dary...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Mary Pereira vo svojej knihe zameriava náš pohľad na ťažisko radostnej zvesti – evanjelia – na nebeského Otca a jeho kráľovstvo, prítomné už v jeho Synovi. V jednote s Ježišom aj my môžeme žiť v plnej dôvere a radosti ako opravdivé kráľovské deti nebeského Otca a prijať v Duchu Svätom jeho kráľovstvo, požehnanie a dary. „Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme" (Un 3,1). „Neboj sa, maličké stádo, lebo vášmu Otcovi sa zapáčilo dať vám kráľovstvo" (Lk 12,32). „Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť' a toto všetko dostanete navyše" (Mt 6, 33).

UKÁŽKA: 

VÝZVA DOSIAHNUŤ BOŽIE KRÁĽOVSTVO

Podľa všetkého existujú isté skutočnosti, ktoré predstavujú výzvu pre tých, ktorí hľadajú kráľovstvo. V etickom učení Ježiša nachádzame dôležitú požiadavku urobiť rozhodnutie. Zvestovanie kráľovstva prináša so sebou výzvu k učineniu tohto rozhodnutia, ktoré vo svojej podstate je prostriedkom spásy. Len vtedy, ak sme pripravení prijať radikálne požiadavky Ježišovho etického učenia. budeme tiež schopní prijať výzvu k učineniu rozhodnutia.
Toto kráľovstvo je kráľovstvo pokorných a skromných, v ktorom vodca je ochotný byť „posledný zo všetkých a služobníkom všetkých" (Mk 9,35). Kto je povolaný do tohoto kráľovstva? Všetky duše, ktoré sa namáhajú a sú preťažené a sú pripravené vziať na seba príjemné jarmo služobníka (Mt 11,28–30). Víta všetkých pokorných, láskavých ľudí, ktorí sú lační a smädní po ňom a ktorí sú ochotní mu bez výhrad slúžiť (Mt 5,3–12; Lk 6,20–23). S majetkami sa nedá do neho vojsť; v skutočnosti majetky zabránili mnohým sa do neho dostať (Mk 10,17–25). Čestnosť navonok nezaručuje vstup do neho; veď zákonníci a farizeji takí boli, a predsa Ježiš jasne povedal, že mýtnici a neviestky ich do kráľovstva predídu (Mt 21,31). Kráľovstvo patrí tým, ktorí sa zbavili všetkej pýchy a stali sa ako malé deti naplnené túžbou ho prijať (Mk 10,14). Len tí, ktorí ho hľadajú ako svoj jediný cieľ a venujú mu celú svoju pozornosť sú zrelí pre Božie kráľovstvo (Lk 9,61–62). Keď Ježiš vyzve svojich učeníkov k nasledovaniu, nemajú a voľbu, ísť domov sa rozlúčiť a ani sa nemôžu naďalej držať svojich istôt. Zatiaľ čo majetok a bohatstvo sú mierou pozemského kráľovstva, pre vstup do Božieho kráľovstva sa tieto aktíva stávajú pasívami (Mk 10,21). Na dosiahnutiu kráľovstva sme vyzvaní predať a stratiť všetko čo máme a vlastníme (Mt 13,45–46) – osoby, veci, majetky a všetky majetky., ktoré sa stali idolmi nášho srdca. Náš svetonázor, rodinný horizont a naše chápanie hodnotového systému sa musia zmeniť (Lk 8,21;KOMENTÁRE ČITATEĽOV: 

Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.         

Podrobnosti

Autor
Pereira Mary
Formát
148 x 210mm
Počet stán
92
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK