Odber noviniek

Vydavateľstvá

Anjeli pre život I. (Anselm Grün)

Anselm Grün nám predstavuje anjelov jednotlivých ľudských vlastností. Nabáda nás k tomu, aby sme viac využívali pomoc, ktorú nám anjeli ponúkajú. Anjel milosrdenstva, lásky, či dobrého spánku. Všetci sú pripravení pomôcť. Sú to krásne láskavé bytosti...

Viac detailov

4,50 € s DPH


Dostupnosť:
Vypredané!


Informujte ma ak je k dispozícii

Úryvok

Anjel poslušnosti

Mnohí dnes robia veľkú vedu z poslušnosti. Smutne známa Tretia ríša doviedla poslušnosť až do neskutočnej absurdity. Príkazy ľudí sa poslúchali do slova a do písmena. No my sme v prvom rade povinní poslúchať Boha, nie ľudí. Už svätý Peter povedal veľkňazom: „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.“ (Sk 5, 29) Slovo poslúchať pochádza zo slov počúvať, počuť, pozorne naslúchať. Poslušnosť odo mňa vyžaduje, aby som počúval Boží hlas vo mne. Boh ku mne hovorí v mojich pocitoch a vášňach, v mojich konfliktoch a problémoch. No aj v mojich snoch, v mojom tele a v mojich vzťahoch. To mi musí prísť na pomoc anjel poslušnosti, aby som začul v mojich snoch Boží hlas. No nestačí iba poslúchať svoj sen. Na Boží hlas musím aj odpovedať a poslušne vykonať to, čo mi hovorí hlas, ktorý som spoznal ako Boží. Alebo čo mi to chce Boh povedať v mojich chorobách, v mojich bolestiach chrbta, v mojich žalúdočných vredoch, v mojich migrénach? Poslušnosť neznamená iba to, že jednoducho poslúcham, ale že si z toho vyvodím aj závery. V chorobe ma Boh vyzýva, aby som zmenil svoj spôsob života, aby som lepšie vnímal svoje telo a pocity, a aby som žil v harmónii s vnútorným hlasom. Sú ľudia, ktorí síce poslúchajú cirkevné autority a mučivo do bodky plnia to, čo im predpisuje Cirkev. Napriek tomu nie sú poslušní, pretože odmietajú poslúchať Boží hlas v ich vlastnej realite a viesť život, ktorý zodpovedá ich vlastnej podstate…

Nech ti anjel poslušnosti daruje schopnosť dobre načúvať sám sebe a poslúchať Boží hlas v sebe, aby si mohol žiť tak, ako to zodpovedá tvojej skutočnej povahe.

O autorovi

Anselm Grün (1945) je katolícky kňaz, benediktínsky mních. Žije v kláštore v Bavorsku v meste Münsterschwarzachu. Vedie tam duchovné cvičenia a je vyhľadávaným duchovným poradcom. U nás je známy predovšetkým ako autor mnohých duchovných kníh. Vďaka jeho bohatým skúsenostiam v oblasti duchovného života sú jeho knihy rozšírené po celom svete.KOMENTÁRE ČITATEĽOV: 

Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.         

  • Jazyk: SK
  • Autor: Grün Anselm
  • Formát: 125 x 200 mm
  • Počet stán: 120
  • Väzba: brožovaná

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať komentáre.