Odber noviniek

Vydavateľstvá

Ísť s Kristom - homílie (Josemaria Escrivá de Balaguer)

Homílie svätca Josemaríu Escrivu de Balaguer, zakladateľa Opus Dei, hovoria ku všetkým. Autor je presvedčený, že keď sa Božie slovo ohlasuje s Kristovou láskou, jednotlivo si nájde cestu do každého srdca...

Viac detailov

8,00 € s DPH


Dostupnosť:
Expedujeme do 7 dní


Informujte ma ak je k dispozícii

Učí, ako sväto prežívať svoj obyčajný život, s ľudskou a kresťanskou poctivosťou, s nadprirodzeným zmyslom. Dáva riešenia mnohých situácií, ktoré by sa nám na prvý pohľad mohli zdať nezvládnuteľné.

Na tejto ceste nám môžu pomôcť aj ďalšie tituly: Cesta – je klasická kniha duchovnej literatúry, jedno z troch základných diel spirituality Opus Dei; Moja duchovná cesta v Opus Dei (autorom je Scott Hahn) – vysvetľuje prístupnosť tejto cesty a obsahuje aj svätcové modlitby; Hovoriť s Bohom 1. až 7. časť (autorom je Francisco F. Carvajal) – knihy sprevádzajú liturgickým rokom a poskytujú praktické rady pre duchovný život.

O autorovi:

Svätý Josemaría Escrivá de Balaguer sa narodil 9. januára 1902 v Barbastre, v severošpanielskej provincii Huesca. Asi vo veku pätnástich až šestnástich rokov pocítil prvú predtuchu Božieho volania a z jej podnetu sa rozhodol, že sa stane kňazom. V roku 1918 začal štúdium v seminári v meste Logron~o a od roku 1920 v ňom pokračoval v Seminári sv. Františka z Pauly v Zaragoze, kde od roku 1922 vykonával funkciu superiora. S cirkevným súhlasom začal v roku 1923 popri teológii študovať na univerzite aj občianske právo. Dňa 20. decembra 1924 bol vysvätený za diakona a 28. marca 1925 prijal sviatosť kňazstva.

Dňa 2. októbra 1928 mu dal Pán jasné videnie toho, čo dovtedy iba tušil, a svätý Josemaría Escrivá zakladá Opus Dei. Vedený ďalším Božím vnuknutím začal 14. februára 1930 rozširovať apoštolát Opus Dei aj medzi ženami. Tým sa v Cirkvi otvorila nová cesta, ktorej cieľom je umožniť ľuďom zo všetkých sociálnych vrstiev vydať sa na cestu hľadania svätosti a vykonávania apoštolátu prostredníctvom posväcovania každodennej práce uprostred sveta bez toho, že by zmenili svoj stav.

Svätý Josemaría Escrivá zomrel 26. júna 1975 vo svojej pracovni v Ríme. Po celé roky obetoval svoj život za Cirkev a pápeža.Svätý Otec Ján Pavol II. vyhlásil dňa 6. októbra 2002 Josemaríu Escriváa za svätého.
Svätý Josemaría Escrivá napísal niekoľko kníh. Medzi vydanými publikáciami nájdeme okrem teologicko-právneho diela Abatiša z las Huelgas knihy, ktoré sú preložené do mnohých jazykov: Cesta, Svätý ruženec, Ísť s Kristom, Boží priatelia, Krížová cesta, Láska k Cirkvi, Brázda, Vyhňa a Rozhovory s Mons. Escrivom de Balaguer. Predposledných päť diel vyšlo až po jeho smrti.KOMENTÁRE ČITATEĽOV: 

Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.         

  • Jazyk: SK
  • Autor: Josemaria Escrivá de Balaguer
  • Formát: 150 x 215 mm
  • Počet stán: 250
  • Väzba: pevna

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať komentáre.