Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Pochybnosti
  • Pochybnosti

Pochybnosti

Autor: Stefan Liesenfeld

Naša cena: 5,00 €

Pochybnosť vo viere má veľa podôb. Prichádza v čase skúšok, prichádza zo srdca: „Necítim prítomnosť Boha!“ Prichádza z rozumu: „Kde zostáva Boh v dnešnom čase?“

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Pochybnosť vo viere má veľa podôb. Prichádza v čase skúšok, prichádza zo srdca: „Necítim prítomnosť Boha!“ Prichádza z rozumu: „Kde zostáva Boh v dnešnom čase?“

Pochybnosti nás sprevádzajú celým životom, nedá sa ich zbaviť, aspoň nie ľahko. Dá sa však s nimi žiť, ba môžu sa stať vzácnymi spoločníkmi na našej ceste viery.

Kniha orientuje a povzbudzuje.

Úryvok

Ďalší chasidský príbeh vyhroteným spôsobom, na ktorý sme si medzitým už zvykli, rozpráva o „dobrej stránke popierania Boha“.

Aj popieranie vedie k skutkom pomoci. Lebo keď niekto príde k tebe a požiada ťa o pomoc, nemôžeš mu zbožne radiť „Len dôveruj v Boha a vlož svoju prosbu do jeho rúk“, ale musíš konať tak, akoby tu nebol nijaký Boh, akoby na celom svete bol len jediný človek, ktorý mu môže pomôcť, a to si ty.

Tento príbeh nám pripomína neveriaceho lekára z Camusovho románu Mor. Zo svojho zdráhania sa veriť v Boha, ktorý necháva zomierať deti, čerpá silu na svoju prácu. Voči trpiacemu sa má veriaci zachovať ako tento lekár: Má „konať tak, akoby Boh neexistoval, akoby na celom svete bol iba jediný človek, ktorý trpiacemu môže pomôcť, a to si ty sám“. Prečo by to nemohol robiť veriaci spolu s neveriacim?

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.Podrobnosti

Autor
Liesenfeld Stefan
Formát
125 x 200 mm
Počet stán
139
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK