V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Zápisník potulného kazateľa (Max Kašparů)
  • Zápisník potulného kazateľa (Max Kašparů)

Zápisník potulného kazateľa

Autor: Max Kašparů

Naša cena: 3,00 €

Max Kašparů patrí k autorom, ktorým nechýba tvorivá invencia a nápady na vyjadrenie skutočností, ktoré si my často už ani nevšímame a berieme ich ako samozrejmé...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Lenže ony také samozrejmé nie sú. Treba sa nad nimi zamýšľať, zaujímať k nim osobný postoj a vyvodzovať z nich závery pre svoj každodenný život.
Autor nerieši veci subjektívne, iba z vlastného úzkeho zorného uhla, ale zasadzuje ich do najširších existenciálnych súvislostí. Už mnoho rokov sa usiluje vo svetle evanjelia rozlúštiť a pochopiť aktuálne životné stanoviská a predovšetkým pocity dnešného kresťana a pomáha mu zasadiť ich do úrodnej pôdy radostnej zvesti.
Jeho profesia psychiatra ho predurčuje k tomu, aby bol v stálom kontakte s okolím a mal ruku na pulze dnešnej doby. Na všetkých jeho textoch je viditeľné úsilie Wbšie porozumieť nielen súčasnému človeku a jeho správaniu, ale i osídlam, do ktorých môže upadnúť, pred čím Max Kašparů varuje svojou jemnou iróniou a niekedy až sarkazmom, prítomnými skôr medzi riadkami než explicitne. Oba tieto prostriedky nie sú samoúčelné, ale majú za cieľ postaviť dobre viditeľné varovné značky, upozorňujúce, na nebezpečenstvo a súčasne ukazujúce správny smer, ktorého jediným spoľahlivým garantom je Božie slovo a Cirkev.
Kniha sa dobre číta aj po štylistickej stránke, pretože sa vyhýba akýmkoľvek zaužívaným kresťanským klišé, bežným v literatúre tohto druhu. Tým udržuje človeka v napätí a v pozornosti voči tomu, čo príde ďalej, ako sa situácia vyvinie a aký nečakaný - ale zároveň prísne logický a na zásadách evanjelia postavený - záver autor vyvodí.
Kniha je veľmi cenná aj tým, že každá úvaha v nej sa končí rozjímavou modlitbou, a teda ústi do rozhovoru s Bohom. Pre každého môže byť veľmi cenným návodom na to, ako svoju osobnú modlitbu rozvíjať, kam ju obrátiť a ako sa vlastný- mi slovami dôverne rozprávať s Osobou, ktorá nás z lásky povolala k existencii na tomto svete."

 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV: 
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.

  

Podrobnosti

Autor
Max Kašparů
Formát
115 x 190 mm
Počet stán
96
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK