Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie

Cesta - Brázda - Vyhňa

Autor: Josemaría Escrivá

Naša cena: 18,70 €

Sada troch kníh: Cesta - Brázda - Vyhňa od zakladateľa diela OPUS DEI Josemaría Escrivu

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Vypredané info
 

Cesta

sa v krátkom čase stala klasickou knihou duchovnej literatúry a predpokladá u čitateľa túžbu po božských veciach. Privádza čitateľa k tomu, aby zaujal osobný postoj k blahozvesti, aby znova prežíval Kristov život. 999 myšlienok predstavuje duchovné vitamínové tabletky pre dnešného človeka, ktorému nie je ľahostajný jeho duchovný rast. 

Brázda

úvahy zakladateľa Opus Dei prezentujú súbor kvalít, ktoré by mali žiariť v živote kresťana: veľkodušnosť, odvaha, radosť, úprimnosť, prirodzenosť, vernosť, priateľstvo, čistota, zodpovednosť... Sú to ľudské cnosti kresťana, ukazujúce sa v celej svojej zrelosti a vykresľujúc tak profil zrelého muža a zrelej ženy, so zrelosťou vlastnou Božiemu dieťaťu... 
 

Vyhňa

je skutočne knihou plnou ohňa. Čítanie tejto knihy a rozjímanie nad ňou môže mnohých ľudí priviesť do vyhne Božej lásky a roznietiť v nich túžbu po svätosti a apoštoláte.

Vyhňa obsahuje 1055 bodov rozdelených do týchto kapitol: Oslnenie, Boj, Prehra, Pesimizmus, Môžeš! A opäť bojovať! Vzkriesenie, Víťazstvo, Práca, Skúška ohňom, Výber, Večnosť.

 Má nás privádzať k postupnému zjednocovaniu sa s Kristom. Osnova knihy však netvorí len akýsi nemenný vzor pre duchovný život. V texte cítiť rešpekt autora voči osobnej slobode každého človeka. Body na rozjímanie sú viac podnetmi priateľa či otcovskými radami pre tých, čo berú vážne svoje kresťanské povolanie.

Ponorme sa do vyhne Božej lásky!