V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Boh pyšným odporuje...

Autor: Ján Augustín Beňo

Ušetríte 10% Naša cena: 2,70 €
Bežná cena: 3,00 €
Máme sedem hlavných hriechov. Vieme, že na začiatku je pýcha a na konci lenivosť. Prirovnáme to k dvom koncom palice, pričom je na jednom konci pýcha a na druhom lenivosť...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...Sú spojené ostatnými hlavnými hriechmi, ktoré vytvárajú prostredie - jeden celok. Raz je to pýcha, raz lenivosť, alebo je to tak pomiešané, že to tvorí jedno. Ale keby sme chceli označiť niektorý bod za východiskový, nazveme to pýchou. A spomeňme si na tie výroky, ktoré sa aspoň päť ráz opakujú vo Svätom písme: „Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť (1 Pt 5, 5) „Lenivosť je satanova poduška“ (porov. Prís 19, 15) Uvažujme, akým spôsobom by sme sa mohli presvedčiť, či nemáme z toho diablovho jedu v sebe. Diabol bol preto diabol, lebo bol pyšný. Či nemáme z tohto jedu aj my v sebe, a preto nie sme dosť Boží a Boh nám nemôže dať svoju milosť? Ako sa môže pýcha prejaviť v našom živote ? Aké druhy pýchy existujú? Každého poznačuje iná pýcha, ale je v každom! A sú rozličné druhy pýchy:

Podrobnosti

Autor
Ján Augustín Beňo
Počet stán
12
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2022