V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Vôňa levandule + Na krok od priepasti (Paolo Brosio)
  • Vôňa levandule + Na krok od priepasti (Paolo Brosio)

Vôňa levandule + Na krok od priepasti

Autor: Paolo Brosio

Ušetríte 12% Naša cena: 16,28 €
Bežná cena: 18,50 €

Paolo Brosio (nar. 1956) je už vyše dve desaťročia úspešným a divákmi obľúbeným žurnalistom a televíznym moderátorom v talianskych médiách. Mnohé roky žil neviazaným spôsobom života, čo viac-menej vyústilo popri osobných tragédiách do ochorenia na rakovinu...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Vypredané info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Boh však náhle zasiahol do jeho života – zázračným uzdravením. Paolo sa vrátil do Katolíckej cirkvi. Odvtedy zapája celý svoj talent, schopnosti i skúsenosti do budovania moderného katolíckeho žurnalizmu.

Rozhodujúcu úlohu v jeho obrátení zohralo práve Medžugorie. Od svojho uzdravenia tela i duše tam pravidelne sprevádza veriacich.

V roku 2009 vyšlo v Taliansku jeho autobiografické svedectvo osobného obrátenia pod názvom Na krok od priepasti. Kniha zaznamenala obrovský úspech. Rovnako úspešná je aj jeho o rok mladšia kniha Vôňa levandule. Prináša pokračovanie autorovho životného príbehu a opis mnohých zázračných uzdravení na príhovor Panny Márie. Táto kniha ako prvá vychádza v slovenčine.

Vôňa levandule
Duchovným posolstvom knihy je popularizácia zjavení Panny Márie v Medžugorí. Autor opisuje účinky týchto zjavení na uzdravenia jednotlivých ľudí. Ide teda o príťažlivú a populárnu mediálnu evanjelizáciu.

Skúsenosti Paola Brosia s investigatívnym novinárstvom sa v jeho knihe prejavujú v schopnosti vyhľadávať a starostlivo dokumentovať „svedkov“ zjavení a udalostí v Medžugorí, vytiahnuť z ich príbehov podrobnosti, ktoré dodávajú jeho knihe na presvedčivosti a príťažlivosti, vedia upútať, pritiahnuť a získať si čitateľa. Napríklad cez malú trojročnú Ivu, autorovo obľúbené dieťa, nám predstavuje smutnú realitu detí, narodených zo znásilnení v občianskej vojne. Týchto svedkov necháva vypovedať v priamych interview alebo prostredníctvom epizód, v ktorých vystupujú. Tak dosahuje dramatické napätie, emotívne aj racionálne presviedča, nenudí ani nemoralizuje.

Kniha je veľkým prínosom v oblasti katolíckej žurnalistiky; prináša reálny pohľad na Medžugorie a zároveň je zdrojom upevnenia viery.

 

Na krok od priepasti
 

Paolo Brosio (nar. 1956) je úspešný a obľúbený taliansky žurnalista a televízny moderátor. Roky žil neviazaným životom, obklopený úspechom, bohatstvom a krásnymi ženami, až kým sa po rozpade manželstva nedostal k priepasti morálneho úpadku. V knihe podáva osobné svedectvo života, ktorý viedol pred obrátením, dramatický okamih svojej premeny, ktorá sa odohrala počas šestnástich sekúnd, ale aj svedectvá tých, ktorí prežili uzdravenie v Medžugorí. Paolo bol toho svedkom, lebo odkedy sa vrátil do Cirkvi, sám organizuje púte do Medžugoria. Úspešná prvá časť autobiografie Paola Brosia dáva nahliadnuť do jeho života pred obrátením. Prvý raz opisuje svoje osobné pády, ktoré spôsobili rozklad v jeho živote. No Boh mu dal náhlu nadprirodzenú milosť. Paolo neváhal a chytil sa Božej šance.
Ako úspešný novinár dáva prehovoriť svedkom uzdravení v Medžugorí. Z ich príbehov vie vytiahnuť podrobnosti, ktoré dodávajú knihe na presvedčivosti, vedia upútať a získať si čitateľa. Dosahuje dramatické napätie, emotívne aj racionálne presviedča, nenudí ani nemoralizuje. Kniha je veľkým prínosom v oblasti katolíckej žurnalistiky; prináša reálny pohľad na Medžugorie a zároveň je zdrojom upevnenia viery.