V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Neviditeľný človek

Ušetríte 3% Naša cena: 19,40 €
Bežná cena: 20,00 €
Video: https://vimeo.com/415435955Čo je Neviditeľný človek?Je to edukatívna pomôcka, navrhnutá špeciálne tak, aby jej používanie bolo jednoduch&eac...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...ute;. Skladá sa zo 7 veľkých kariet a z 28 malých kariet, ktoré sa k sebe priraďujú. Veľké karty zobrazujú reálne zábery ľudského života v maternici v rôznych časových obdobiach vývinu. Malé karty idú do detailov – slovne popisujú to, čo už je v ľudskom tele vyvinuté v rôznych štádiách. Malé karty majú zo zadnej strany číslo. Je to vyjadrenie, v ktorom týždni daná vlastnosť alebo schopnosť u dieťaťa vznikla. Týchto kartičiek je viac ako obrázkov, ku ktorým ich treba priradiť. Cieľ je jednoduchý: priradiť kartu k takému obrázku, kedy je daná vlastnosť u človeka už prítomná.Pomôcka zobrazuje fakty z biológie.Vývin pred narodením ukazuje na základe dostupných medicínskych poznatkov bez akejkoľvek náboženskej či inej ideologickej intepretácie.Odkiaľ sme čerpali informácie?Na príprave tejto pomôcky sme spolupracovali s odborníkmi v oblasti medicíny. Všetky tvrdenia, ktoré nájdete v tejto pomôcke, sú vedeckými faktami.Overiť si ich môžete aj TU Použité fotografie a ilustrácie sme získali od Center for Bio-Ethical Reform alebo zakúpili v Alamy Stock Photo.Prečo sme ju vymysleli?Stretávame sa s tým, že niektorých ľudí prekvapí zistenie, ako vyzerá dieťa pred narodením.Ľudský život pred narodením nás fascinuje.Vraveli sme si, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť.Nemáme radi suché fakty, ale radi sa hráme, objavujeme a žasneme.Ako hrať?1/ Hrajte na body!Každý člen/skupinka priradí všetky kartičky k obrázkom bez toho, že by používal nápovedu. Po dokončení skontrolujte správne odpovede vzadu na každej kartičke a spočítajte. Vyšší počet vyhráva.2/ Priraďujte spoločne!Vyberte postupne kartičku po kartičke a dohodnite sa, ku ktorému týždňu vývoja by ste ju umiestnili. Keď ju položíte k obrázku, otočte kartičku a skontrolujte, či je na správnom mieste. Ak nie je, premiestnite kartu.3/ Hádajte!Jeden drží kôpku kartičiek. Prečíta tvrdenie na prvej karte a nechá prvého spoluhráča hádať, ku ktorému týždňu a obrázku by daný fakt priradil. Ak uhádne na prvýkrát, kartičku priradia k obrázku a dostáva ďalšiu otázku. Ak neuhádne, tú istú kartu háda ďalší hráč.4/ Len tak priraďujte.Vyberte si kartičky, ktoré vás zaujímajú a priraďte ich k obrázkom a číslam týždňov. Pri hádaní alebo sledovaní nápovedy sa naučíte hneď niekoľko zaujímavých vedomostí o prenatálnom vývine.TIP! Ak je vám 28 kariet na hranie s deťmi priveľa, vyberte len polovicu kariet, alebo z každého obdobia iba jednu-dve karty a hrajte s menším počtom.Kto pomôcku vymyslel?Sme členovia tímu občianskeho združenia Fórum života. Na Slovensku pôsobí od roku 2001 a jeho úlohou je robiť všetko preto, aby sa k ľudskému životu pristupovalo s úctou a dôstojnosťou. Realizujeme projekty konkrétnej pomoci: Poradňa Alexis, Zachráňme životy, Centrum konkrétnej pomoci Femina – Levice, Snina, Prešov. V nich sú našou cieľovou skupinou najmä ženy, ktoré stoja pred ťažkou životnou voľbou. V projekte Tlakový hrniec učíme kriticky myslieť a správne argumentovať.

Podrobnosti

Rok vydania
2019