V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Požehnanie alebo kliatba - Vyber si!
  • Požehnanie alebo kliatba - Vyber si!

Požehnanie alebo kliatba - Vyber si!

Autor: Derek Prince

Naša cena: 13,99 €

Druhé rozšírené vydanie

Sloboda od tlakov, o ktorých si si myslel, že s nimi musíš žiť!

Si neustále trápený chorobou, finančnými tlakmi, napätými vzťahmi? Kladieš si otázku: Prečo niektorí ľudia prežívajú samé zlyhania a sklamania, zatiaľ čo iní sú na výslní úspechu a naplnenina? Možno sa tebe alebo tvojej rodine stávajú nehody s akousi rozpačitou pravdepodobnosťou...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Derek Prince poukazuje na to, že v živote každého jednotlivca pôsobia dve sily: požehnania a kliatby. Jedna sila je prospešná, druhá škodlivá. Aby sme sa tešili Božím požehnaniam a boli ochránení pred kliatbami potrebujeme porozumieť, ako pôsobia tieto dve sily.

Autor dramaticky ukazuje, že kliatba nie je poverou z temných dávnych dôb. Opisuje životné skúsenosti ľudí, ktorí boli prekvapení zistením, že neboli slepými obeťami náhody alebo dokonca dedičnosti. Lepšie povedané problémom bola kliatba, ktorá mohla mať svoj pôvod v predošlých generáciách.

Najdôležitejšie je, že autor knihy ti ukazuje, ako rozpoznať kliatbu pôsobiacu v tvojom živote a pomáha ti nadobudnúť vyslobodenie a Božie požehnania.

_______________________________________________________

OBSAH:

Predslov
Dr. Mahesch Chavda o autorovi
Úvod ku knihe

Požehnania a kliatby
Úvod k časti
Zápas s tieňmi
Neviditeľné bariéry
Ako pôsobia požehnania a kliatby
Zoznam Mojžišových požehnaní a prekliatí
Sedem znakov prekliatí

Žiadna kliatba nepôsobí bez príčiny
Úvod k časti
Falošní bohovia
Rôzne morálne a etické hriechy
Antisemitizmus
Zákonníctvo, telesnosť, odpadlíctvo
Krádež, krivá prísaha, okrádanie Boha
Osoby postavené v autorite
Kliatby vyrieknuté nad sebou samým
Služobníci satana
Duševné rozprávanie
Duševné modlitby
Zhrnutie druhej časti

Od kliatby k požehnaniu
Úvod k časti
Božská zámena
Sedem krokov k oslobodeniu
Z tieňa do slnečného svitu
Násilníci po ňom siahajú
Ďalej ako vyznanie: Proklamácia, ďakovanie, chvála
Proklamácia pre trvalé víťazstvo

Dôležité dodatky
Úvod k časti
Doposiaľ nezrušené kliatby
Žehnať, alebo preklínať?

_______________________________________________________

PREDSLOV OD RÚT PRINCEOVEJ:


V roku 1978, krátko pred našou svadbou, sme s Derekom ležali na pláži v Fort Lauderdale na Floride, USA. Povedala som Derekovi: "Veľmi ma bolia nohy, pomodlil by si sa za ne?" Derek okamžite pokľakol, položil svoje ruky na moje lýtka a začal k nim hovoriť:

"Ďakujem vám, nohy. Chcem, aby ste vedeli, že si vás vážim. Nosili ste Rút bezpečne a všade, kam potrebovala ísť a teraz ste ju priniesli ku mne. Ďakujem vám nohy!"

Pomyslela som si, že to bol trochu nezvyčajný spôsob modlitby uznávaného biblického učiteľa za svoju snúbenicu. Bolesť však ustúpila.

Neskôr mi Derek povedal, že mal dojem, akoby tou modlitbou odstraňoval niečo, čo som zrejme o svojich nohách povedala v minulosti. Vybavila sa mi scéna z dievčenskej izby na strednej škole, keď som mala 15 alebo 16 rokov. Do izby vstúpilo jedno dievča, zostalo stáť a česalo si vlasy. Pozrela som sa najskôr na jej nádherne tvarované nohy, potom na svoje mohutné lýtka a silné členky a povedala som: "Nenávidím svoje nohy!" V skutočnosti som týmto prekliala svoje vlastné nohy!

Tú kliatbu, ktorú som vyslovila nad svojimi vlastnými nohami pred viac ako tridsiatimi rokmi, sme vtedy spolu s Derekom zlomili. Myslela som si, že tým bolo všetko vybavené.

O deväť rokov neskôr so mnou jedného dňa uháňala sanitka do nemocnice v Jeruzaleme s trombózou (kúsky zrazenej krvi) v obidvoch nohách. Pľúcna embólia (krvná zrazenina, ktorá sa dostala do pľúc) ma takmer pripravila o život. Zrejme na mojich nohách stále spočívala kliatba alebo kliatby a možno som bola pod kliatbou celá.

Od tej doby - sú tomu už takmer tri roky - zápasím o svoje zdravie a o svoj život. Obidvaja sme s bolesťou vnímali, že v mojom tele pôsobia nadprirodzené sily. Keď sme spoločne pripravovali túto knihu, uvedomili sme si, že všetky kliatby, o ktorých píšeme v piatej kapitole tejto knihy, sa týkajú buď priamo mňa, alebo mojej rodiny. Moje oslobodenie z vyplyvu kliatby, ktorú som položila sama na seba, bol len začiatok procesu. Svätý Duch nám zjavoval kliatby u predkov, kliatby prameniace z účasti na okultizme i z konkrétnych hriechov a ešte omnoho viac.

Zrušenie každej kliatby bol zdĺhavý proces, avšak Svätý Duch je úžasne trpezlivý a pracuje veľmi dôkladne. Často nám dáva pokyny nadprirodzeným spôsobom skrze slovo múdrosti alebo slovo poznania. Požiadali sme o modlitby tisíce kresťanov po celom svete. Pozoruhodne sa mení naše myslenie o moci Písma a nás samotných.

Mnohokrát som Bohu položila túto otázku: "Prečo si dal Derekovi Princovi manželku s toľkými telesnými ťažkosťami a toľkými kliatbami nad jej životom?" (Tí, ktorí čítali knihu
"Boh je prostredník manželstva", si spomenú, že ma Boh vybral konkrétne Derekovi za manželku.) Nedostala som žiadnu jasnú odpoveď na moju otázku, ale som Bohu veľmi vďačná, že ma prijal takú, aká som bola, aby sa mohol osláviť skrze moje uzdravenie a oslobodenie.

Okrem toho môžeme s Derekom dosvedčiť, že pravdy obsiahnuté v tejto knihe sme vyskúšali na vlastnej koži! Stále ešte nie som celkom zdravá, mám však úplnú istotu, že mi patria požehnania zasľúbené Abrahámovi. A ako pre Abraháma pre inás je to púť.

Modlíme sa, aby si prostredníctvom tejto knihy prijal (-a) oslobodenie ako ty, tak i ďalší, ktorým chceš slúžiť a aby si sa tešil (-a) z plnej slobody, ktorá je tvojim dedičstvom v ježišovi Kristovi!

""Ruth a Derek Prince

 

 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.

Podrobnosti

Autor
Derek Prince
Formát
204 x 135 mm
Počet stán
272
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2014
Hmotnosť
315 g