Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Slováci, apoštoli Slovanov

Autor: Elena Šubjaková

Ušetríte 10% Naša cena: 11,61 €
Bežná cena: 12,90 €
Pápež Ján Pavol II. vo svojej homilii, ktorú predniesol v SÚSCM v Ríme dňa 8.11.1981, Slovákom odkázal: „Moji drahí, zostávajte verní dedičstvu otcov sv. Cyrila a Metoda. Žite podľa neho neprestajn...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...e, ochraňujte ho v tej istote, že ono je základom vašej duchovnej velkosti a skutočnej kultúrnej výšky vášho národa.“ Z pôvodných prameňov vyplýva, že byzantskí misionári Konštantín Cyril a Metod pôsobili ako apoštoli iba u Slovákov. Symbolom ich duchovného dedičstva sa stal dvojkríž, dnes národný aj štátny znak Slovenska.Práve dvojkríž aj po 1100 rokoch neomylne hovorí jasnou rečou o tom, ktorému národu skutočne patrí cyrilo-metodská história a kde bolo územné jadro staroslovenskej Moravy. Dielo bratov zo Solúna, ktorého základy boli položené v slovenskej zemi, cez ich žiakov zapustilo hlboké korene takmer v celom slovanskom svete. Historickou pravdou preto ostáva: Svätci Cyril a Metod boli apoštolmi Slovákov a nasledujúc ich stopy, stali sa Slováci apoštolmi Slovanov.

Podrobnosti

Autor
Elena Šubjaková
Počet stán
216
Väzba
lepená / mäkká obálka s klopami
Rok vydania
2017