V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena

Nemôžem povedať „Ježiš“, ale milujem ho

Autor: Gérard Daucaurt

Ušetríte 10% Naša cena: 0,95 €
Bežná cena: 1,06 €
Otec Gérard Daucourt, orleánsky biskup, bol na pobyte v Ríme ako člen Pápežskej rady pre jednotu krestánov. Zoznámil sa s komunitou Archa v Chicco pri R&iacut...

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.
...e;me a niekoľko rokov ju sprevádzal ako kňaz.Cirkev robí veľa pre úbohých a chce robiť ešte viac; no sme dostatočne pozorní na to, čo úbohí prinášajú Cirkvi? Isteže veríme v prítomnosť Krista a jeho Ducha vo sviatostiach, v Božom Slove, v služobníkoch Cirkvi, no Ježiš je tiež zvláštnym spôsobom prítomný v úbohých a my musíme objaviť, čo nám skrze nich dáva.Jedna asistentka raz povedala Vittoriovi: „Keď si smutný či nahnevaný, keď trpíš, lebo nemôžeš povedať, čo cítiš, choď pred svätostánok Všetko povedz Ježišovi. On ťa pozná a chápe ťa. Rozpráva sa s tebou v tvojom srdci. “ Niekoľkokrát sme pristihli Vittoría, aj počas siesty, v oratóriu samého na kolenách pred svätostánkom. Jedného dôa ma prišiel zavolať, keď som pripravoval knihy a časopisy na nejaké stretnutie. Pochopil som, že mi chce niečo ukázať. Ponáhľal som sa a bol som zaiste nepokojný; požiadal som ho, aby chvíľu počkal a prišiel neskôr. On naliehal. Ja som ráznejšie odmietol, on ráznejšie naliehal. Keď Vittorio videl, že mu nechcem byť k dispozícii, vzal ma pevne za ruku a musel som ísť za ním. Odviedol ma do kaplnky, kázal mi, aby som si kľakol pred svätostánkom, a odišiel. O chvíľu prišiel po mňa, aby mi predstavil jedného priateľa komunity, ktorý nás navštívil a s ktorým som si šiel zajesť.

Podrobnosti

Autor
Gérard Daucaurt
Počet stán
32
Väzba
brožovaná
Rok vydania
2005