Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Pomocníci v ťažkých a beznádejných situáciách (Stanislav Mrozek SJ)
  • Pomocníci v ťažkých a beznádejných situáciách (Stanislav Mrozek SJ)

Pomocníci v ťažkých a beznádejných situáciách

Autor: Stanislav Mrozek SJ

Naša cena: 2,50 €

Pomocníci v ťažkých a beznádejných situáciach sú: sv. Rita, sv. Júda Tadeáš, sv. Expedit a sv. Peregrín.

 Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Modlitebník obsahuje ich  krátke životopisy a modlitby.

Sv. Rita a sv. Júda Tadeáš sú u nás známi a obľúbení svätí, avšak sv. Expedit a sv. Peregrín, ktorý je  patrónom chorých na rakovinu, sú pomerne neznámi, a tak sa môžete s nimi bližšie zoznámiť a aj ich prostredníctvom získať pomoc od Boha.Pamätajme teda, že keď sa modlíme k svä­tým, vzdávame tým česť Bohu. Chválime ho, pretože uctievame diela jeho milosti. Bohu je príjemné, keď sa s prosbami obraciame na jeho priateľov, na tie údy Kristovho mystické­ho tela, ktoré sa už tešia z víťazstva v nebi.Treba vedieť aj to, že svätci v nebi neupad­li do stavu takého nadšenia z vlastného šťas­tia, že by zabudli na tých, ktorých zanechali na zemi. Dokonalá láska, akú dosiahli, zahŕňa všetky duše, ktoré Boh stvoril a obdaroval mi­losťami. Oni sa o nás naozaj zaujímajú a chcú nám pomáhať.

Uvedomme si tiež, že ak modlitba dobrého človeka na zemi môže pohnúť Boha, čo potom môže dosiahnuť modlitba svätcov obetovaná za nás. Veď oni sú Boží hrdinovia, jeho najbližší priatelia, jeho rodina. Preto je správne, že k Bohu nejdeme sami – často veľ­mi hriešni –, ale v spoločnosti svätých, kto­rí sa ukázali ako účinní orodovníci u Boha. K nim patria pomocníci v ťažkých a beznádej­ných situáciách, ktorých odporúčam v tomto modlitebníku.

 

 Podrobnosti

Autor
Stanislav Mrozek SJ
Formát
105 x 150 mm
Počet stán
96
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK
Rok vydania
2016