V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Daj láske šancu
  • Daj láske šancu

Daj láske šancu

Autor: Gabriele Kuby

Naša cena: 2,00 €

Autorka „bez servítky“ pomenúva ťažkosti dnešných mladých ľudí. Zvlášť sa venuje osobnostným a vzťahovým problémom, sexualite. Nejde o moralizovanie, hovorí: „Presne taký, aký teraz si, začni prosiť, hľadať a klopať. Áno, to je potrebné: taký, aký si!“

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Autorka „bez servítky“ pomenúva ťažkosti dnešných mladých ľudí. Zvlášť sa venuje osobnostným a vzťahovým problémom, sexualite. Nejde o moralizovanie, hovorí: „Presne taký, aký teraz si, začni prosiť, hľadať a klopať. Áno, to je potrebné: taký, aký si!“

Kniha obsahuje dôležité posolstvo pre každého mladého človeka: Máš možnosť dať láske šancu v každom okamihu svojho života. Ako? – dozviete sa z tejto útlej, no obsahom hutnej publikácie.

Gabriele Kuby je matka troch detí, pracuje ako publicistka. Píše štýlom vhodným pre tínedžerov. Vychádza z vlastnej skúsenosti: „Prosila som, hoci som ešte nemala ani tušenie, či ma niekto počuje. Hľadala som, keď bola všade tma...“

Úryvok

Čo ťa v živote najviac zamestnáva? Čo ťa vynáša do siedmeho neba? Čo ťa vrhá do priepasti sklamania? Kedy sa cítiš ako kráľovná, kedy ako odhodená handra? Čo ti dáva silu vytŕhať stromy? Čo zhltne celú energiu? Správne: Všetko, čo má do činenia s láskou a sexom. O to tu ide.

Slovo láska je v kurze a používa sa pri takých spôsoboch konania, ktoré sú v protiklade s láskou, napr. „robiť lásku“ a „kúpiť lásku“. „Robiť lásku“ sme prebrali od Amíkov, ktorí povedia „lets make love“, keď chcú ísť s niekým do postele. Keďže však podľa vkusu dnešnej študentskej generácie sa ešte príliš veľa hovorí o láske, povie sa „lets hook up“ – zaháknime sa túto noc jeden do druhého. V univerzitných poradniach sa mladým ženám odporúča, aby si vopred s chlapíkom dohodli, že im potom ešte raz zavolá, lebo inak by sa u nich mohol vo veľkej miere objaviť „pocit handry“.

Make love not war bol geniálny zavádzajúci slogan členov hnutia hippies v 60. a 70. rokoch 20. storočia, akoby sex vedel zabrániť vojne. Sex bez lásky však vedie k vzťahovej vojne.

Kúpiť lásku nie je možné, tu obídu naprázdno dokonca aj boháči, pretože láska je dar, nie úplatok alebo obchod: dám ti niečo, aby som niečo od teba dostal. To je dohoda, ale nie láska. Ľúbim ťa, pretože ťa ľúbim ako neopakovateľnú osobu, ktorou si, a nedúfam v nič viac, len že ma aj ty ľúbiš ako jedinečnú osobu, ktorou som. Aký zázrak, že sme sa stretli – to je láska alebo povedzme začiatok lásky.

Každý túži po láske. Ty a ja, tvoji priatelia i nepriatelia, tvoji rodičia aj súrodenci, žobrák na ulici a kňažná v zámku. Láska je zlato, ktoré každý hľadá. V ľuďoch ho však nachádzame len do takej miery, akou ho sami darujeme, pomaly krok za krokom. Láska je najdôležitejšia a najžiadanejšia vec v našom živote. Matka Terézia, ktorá zbierala najchudobnejších z ulíc a prinavracala im ich dôstojnosť, hovorí: „Najväčšou chudobou sveta je nedostatok lásky.“

Vieš si spomenúť na konkrétnu situáciu, v ktorej si sa cítil milovaný? Možno odložíš knihu nabok, zavrieš oči a vydáš sa na potulky vo svojich spomienkach... pokiaľ prídeš k situácii, v ktorej ťa naplní veľmi hlboká radosť, pretože ti niekto ukázal, že ťa má rád.

____________________________________________________________________________________

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.
 Podrobnosti

Autor
Gabriele Kuby
Formát
115 x 180 mm
Počet stán
64
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK