Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
...aby sme boli jedno
  • ...aby sme boli jedno

...aby sme boli jedno

Autor: Fletcher Doyle

Naša cena: 4,32 €

Zdravý sexuálny život v manželstve

Kto by nechcel žiť zdravo a šťastne svoj rodinný život?

Možno patríte k tým, ktorí si kladú takéto otázky: Kedy bude moja rodina šťastná? Koľko členov má mať? Ako sa postarať o to, aby môj manželský život nezovšednel?Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Vypredané info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

O prirodzenom plánovaní rodičovstva sa už napísalo mnoho. Či už patríte k jeho zástancom, alebo k tým, ktorí ho priam mýticky obchádzajú, 19 skutočných príbehov vám určite prinesie ďalší, nový pohľad na manželský život.

Ponúkame vám pútavé čítanie pre všetky stavy a povolania, najmä však pre tých, ktorí chcú svoj rodinný život prežiť šťastne a plnohodnotne.

Možno zistíte tak ako mnohí, že hľadať ďalej už nemusíte. Zbytočne by ste strácali čas: nič lepšie totiž neexistuje.

Úryvok

Nedávno zosnulý pápež Ján Pavol II. označil toto spojenie tiel v manželstve za "základný prvok ľudskej existencie vo svete". Manželstvo sa dotýka človeka, ale aj Boha, a preto Cirkvi.

Tento základný prvok začal praskať v 60. rokoch minulého storočia pod vplyvom sexuálnej revolúcie a rozšírenia antikoncepcie. Pápež Pavol VI. predpovedal vo svojej encyklike Humanae vitae, že antikoncepcia môže otvoriť "širokú a ľahkú" cestu k "manželskej nevere a všeobecnému poklesu morálky". Táto encyklika spôsobila v Cirkvi rozruch, ba vyvolala nesúhlasné názory i mnohých kňazov a teológov, ktorí nabádali skôr k zmenám, približujúcim katolicizmus k všeobecnej kultúre.

Práce svetských sociológov však dali Pavlovi VI. za pravdu...Podrobnosti

Autor
Fletcher Doyle
Formát
115 x 185 mm
Počet stán
206
Väzba
brožovaná
Jazyk
SK