Odber noviniek

Vydavateľstvá

Vôňa levandule - Príbehy z Medžugoria (Paolo Brosio)

Duchovným posolstvom knihy je popularizácia zjavení Panny Márie v Medžugorí. Autor opisuje účinky týchto zjavení na uzdravenia jednotlivých ľudí. Ide teda o príťažlivú a populárnu mediálnu evanjelizáciu...

Tiež vyšlo: Na krok od priepasti (Paolo Brosio)

Viac detailov

9,50 € s DPH


Dostupnosť:
Na sklade: < 2 ks

Skúsenosti Paola Brosia s investigatívnym novinárstvom sa v jeho knihe prejavujú v schopnosti vyhľadávať a starostlivo dokumentovať „svedkov“ zjavení a udalostí v Medžugorí, vytiahnuť z ich príbehov podrobnosti, ktoré dodávajú jeho knihe na presvedčivosti a príťažlivosti, vedia upútať, pritiahnuť a získať si čitateľa. Napríklad cez malú trojročnú Ivu, autorovo obľúbené dieťa, nám predstavuje smutnú realitu detí, narodených zo znásilnení v občianskej vojne. Týchto svedkov necháva vypovedať v priamych interview alebo prostredníctvom epizód, v ktorých vystupujú. Tak dosahuje dramatické napätie, emotívne aj racionálne presviedča, nenudí ani nemoralizuje.

Kniha je veľkým prínosom v oblasti katolíckej žurnalistiky; prináša reálny pohľad na Medžugorie a zároveň je zdrojom upevnenia viery.

 

Úryvok

Tretia cesta

Dva zázraky na vrchu Podbrdo

(dvadsiate ôsme výročie – 25. júna 2009)

Cestujeme z Toskánska 22. júna 2009 spolu so Simonou Amabene, tridsaťdvaročnou spolupracovníčkou asociácie Olympiády srdca.

Vyrážame okolo 19.30 h v pondelok 22. júna 2009 mojím starým autom Lancia Phedra.

Keď sme prešli cez tunely diaľničného obchvatu Viareggio – Lucca, zbadali sme na oblohe dve dúhy, ktoré vyzerali ako namaľované čerstvými farbami v odtieňoch očnej dúhovky.

Až dnes po roku a pol chápem význam tohto obrazu, ktorý sa mi vtlačil do pamäti. Pár dní predtým ma totiž premáhali pokušenia, a to práve v predvečer výročia zjavenia v Medžugorí.

Hneď som sa primkol k Bohu vstave veľkých psychických ťažkostí, lebo som cítil hlbokú vinu a trápilo ma, že som znova upadol do starých zlozvykov.

Stretnutie s kňazom, spoveď a upokojujúci a dojímavý pohľad na dve dúhy boli znameniami svetla, vzostupu a bezprostrednej reakcie. Počas tej cesty som sa aspoň dva razy priblížil k Bohu, a to pri Raffele, ktorá sa vyliečila zo slepoty, a Jeshuovi, trojročnom dieťatku z Putignana pri Bari, ktoré bojovalo proti toľkým nádorom, že lekári mu dávali už len niekoľko dní života. Druhého júla som ho priniesol na rukách k Modrému krížu a k vizionárke Mirjane, ktorá ho zverila Gospe. O dvadsať dní neskôr mi matka telefonovala, aby mi s radosťou oznámila, že nádory sa z kostí úplne stratili a nádory na pľúcach sa zjavne zmenšili.

O pár mesiacov neskôr v detskej nemocnici Meyer vo Florencii v predvečer Štedrého dňa bol Jeshua operovaný, pričom mu úplne odstránili posledný zvyšok zhubného nádoru. Pre malého Jeshuu pripravili malú miestnosť na oddelení intenzívnej starostlivosti, ale nebolo to potrebné. Dieťatko z Putignano pri Bari bolo sotva šesť hodín po takej závažnej operácii čulé a plné síl. Pobehoval po chodbách, poskakoval v detských kútikoch nemocnice Meyer, lebo sa chcel hrať s inými deťmi.

O autorovi

Paolo Brosio (nar. 1956) je už vyše dve desaťročia úspešným a divákmi obľúbeným žurnalistom a televíznym moderátorom v talianskych médiách. Mnohé roky žil neviazaným spôsobom života, čo viac-menej vyústilo popri osobných tragédiách do ochorenia na rakovinu. Boh však náhle zasiahol do jeho života – zázračným uzdravením. Paolo sa vrátil do Katolíckej cirkvi. Odvtedy zapája celý svoj talent, schopnosti i skúsenosti do budovania moderného katolíckeho žurnalizmu.

Rozhodujúcu úlohu v jeho obrátení zohralo práve Medžugorie. Od svojho uzdravenia tela i duše tam pravidelne sprevádza veriacich.

V roku 2009 vyšlo v Taliansku jeho autobiografické svedectvo osobného obrátenia pod názvom Na krok od priepasti. Kniha zaznamenala obrovský úspech. Rovnako úspešná je aj jeho o rok mladšia kniha Vôňa levandule. Prináša pokračovanie autorovho životného príbehu a opis mnohých zázračných uzdravení na príhovor Panny Márie. Táto kniha ako prvá vychádza v slovenčine.  • Jazyk: SK
  • Autor: Paolo Brosio
  • Formát: 135 x 200 mm
  • Počet stán: 316
  • Väzba: brožovaná

Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať komentáre.