Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Dni a roky po barbarskej noci 1950
  • Dni a roky po barbarskej noci 1950

Dni a roky po barbarskej noci 1950

Naša cena: 5,50 €

Kniha obsahuje otázky a odpovede, ktorých cieľom bolo zachovať údaje o tom, čo Cirkev na Slovensku prežívala v druhej polovici 20. storočia v období ateistického režimu komunizmu.

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Kniha obsahuje otázky a odpovede, ktorých cieľom bolo zachovať údaje o tom, čo Cirkev na Slovensku prežívala v druhej polovici 20. storočia v období ateistického režimu komunizmu. Otázky sa začínajú obdobím hneď po skončení druhej svetovej vojny. Niektoré z nich sa týkajú nielen dôležitých, ale i háklivých udalostí a osôb. Pri odpovediach je dôležité každé slovo, aby výpoveď bola pravdivá a spoľahlivá.

O autorovi

Ján Chryzostom Korec sa narodil v rodine robotníka 22. 1. 1924 v Bošanoch. V roku 1939 vstúpil v Ružomberku do Spoločnosti Ježišovej. Po štúdiách bol vysvätený za kňaza. Až do uväznenia pracoval vo viacerých robotníckych zamestnaniach. Biskupskú vysviacku prijal 24. 8. 1951. Po odsúdení bol v roku 1960 uväznený na 12 rokov. Väznený bol na Pankráci a vo Valdiciach. Z väzenia ho prepustili v roku 1968. Po odňatí štátneho súhlasu na výkon duchovnej služby v roku 1974 pracoval opäť ako robotník. V roku 1982 mu bola priznaná úplná invalidita. Ako biskup pôsobil v tajnosti až do pádu komunizmu v roku 1989. Svätý Otec Ján Pavol II. ho 6. 2. 1990 vymenoval za nitrianskeho diecézneho biskupa a za kardinála bol vo Vatikáne slávnostne kreovaný 28. 6. 1991.

 

KOMENTÁRE ČITATEĽOV:
Po prečítaní knihy ťa pozývame k napísaniu svojich postrehov ku knihe, ktoré môžu pomôcť ďalším čitateľom pri ich výbere.