V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
DVD - Křesťanství a Islám
  • DVD - Křesťanství a Islám

DVD - Křesťanství a Islám

Naša cena: 11,95 €

Slová ako džihád, imán, Korán, fatva, Ramadán, šaría… počúvame v posledných rokoch stále častejšie. Islam je v súčasnej dobe najrýchlejšie ratúce náboženstvo na svete. Keď sa teraz moslimovia stávajú našimi susedmi, ako s nimi hovoríme o Kristovi? Čo si moslimovia myslia o Ježišovi?

Čítaj ďalej
Dostupnosť: Na sklade u dodávateľa info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Čo majú kresťania s muslimami společné a čím se od nich líšia? Uctiavame toho istého Boha ako oni? Je Otec Ježišov Bohom Mohamedovým? Na tieto a podobné otázky odpovedá uznávaný historik a teolog, Dr. Timothy George v štvordielnom dokumente. Dr. George je dekanom Beeson Divinity School na Samfordskej univerzite a člen redakčnej rady časopisu Christianity Today. 

Táto štvordielna séria sa na jednej strane vyhýba paušálnemu odsudzovaniu muslimov a na druhej strane nič nezľavuje z kresťanského vyznania viery. Pohľedy muslimov sú prezentované objektívne - hovoria tu priamo moslimskí učenci. Dokument sa venuje štyrom základným rozdielom medzi kresťanstvom a islamem a tomu, aké z nich plynú dôsledky. 

Štyri 25 minútové časti: 

1. Princípy islamu
2. Trojica
3. Biblia a vtelenie
4. Kríž a spása

USA, 2004, český dabing