Nové produkty

Všetky nové produkty

V akcii

Všetky akciové produkty

Najpredávanejšie

Všetky najpredávanejšie
Znížená cena Svedectvá doby (1991)
  • Svedectvá doby (1991)

Svedectvá doby 4.

Autor: Ján Ch. Korec

Ušetríte 20% Naša cena: 6,24 €
Bežná cena: 7,80 €

Publikácia sprostredkúva slovenskému čitateľovi ďalšie dokumenty z obdobia po novembri 1989, pričom sa zameriava na významné udalosti roku 1991.

Čítaj ďalej
Vydavateľstvo: 
Dostupnosť: Na sklade info
Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO. Nakúpte tovar nad 40€, zaplaťte vopred prevodom a v rámci SR máte poštovné ZADARMO.

Publikácia sprostredkúva slovenskému čitateľovi ďalšie dokumenty z obdobia po novembri 1989, pričom sa zameriava na významné udalosti roku 1991. K najvýznamnejším z nich nepochybne patrí vymenovanie biskupa Jána Chryzostoma Korca za kardinála. Stal sa tým nielen najvyššou cirkevnou osobnosťou na Slovensku, ale aj najvyššou morálnou autoritou, o čom svedčia nielen dokumenty súvisiace s jeho vymenovaním, ale najmä jeho úvahy, články, príhovory k veriacim, mládeži a širokej verejnosti pri najrozličnejších spoločenských, kultúrnych a cirkevných udalostiach. Hlboká vzdelanosť, široký rozhľad a mimoriadny zmysel pre chápanie spoločenských súvislostí zaujme každého človeka, ktorému nie je ľahostajné, akým smerom sa bude uberať naša spoločnosť.

Popri dokumentárnej hodnote je kniha aj inšpiráciou na kresťanský život, nasledovanie evanjelia vo všetkých oblastiach národného i medzinárodného života.

Úryvok

Moje biskupské heslo vyrástlo z mojej činnosti. Keď sa ma po dlhých rokoch moji blízki spolupracovníci raz pýtali, aké heslo som si vyvolil, chvíľu som váhal, potom som povedal: Mojím heslom je to, čo denne roky a roky uskutočňujem. Zjednocujeme všetkých veriacich, kňazov v pastorácii i mimo nej, laikov rozličných hnutí po celom Slovensku, zdravých i chorých, deti, stredoškolákov i vysokoškolákov, veriacich manželov s ich rodinami – všetkých zjednocujeme do živej duchovnej rodiny Cirkvi v spojení so Svätým Otcom. To je naša práca, to je naša túžba, za to sa modlíme: „Unum sint – aby všetci jedno boli.“

A do tejto jednoty láskou a modlitbou zahrnujeme i tých, ktorí patria aj k iným kresťanským spoločenstvám, aj tých, ktorí sú mimo kresťanstva. – Výraz „aby všetci boli jedno“ je viac než heslo. To sú Ježišove slová, ktoré zazneli pri Poslednej večeri v prekrásnej kňazskej modlitbe a sú akoby testamentom. Máme byť jedno vo viere, v láske a nádeji, jedno v Kristovi ako on je jedno s Otcom v Duchu Svätom. V najkrajších a najživších spoločenstvách viery táto jednota jestvovala a jestvuje a prejavuje sa láskou, obetavosťou, spoluprácou, vernou oddanosťou Cirkvi a Svätému Otcovi. Túto jednotu nielen možno, ale aj treba stále rozvíjať a prehlbovať.